Włocławek świętuje modelarstwo i 65. rocznicę oblotu TS-11 Iskra na Festiwalu

2 min czytania
Włocławek świętuje modelarstwo i 65. rocznicę oblotu TS-11 Iskra na Festiwalu

Weekend z modelami w Centrum Kultury Browar B. — wyjątkowe miniatury, pasjonaci z całej Polski i wstęp wolny. Sprawdź godziny i gdzie się pojawić.

  • We Włocławku zobaczysz modele w Centrum Kultury Browar B.
  • Poznaj historię Iskry przez miniatury i porozmawiaj z modelarzami

We Włocławku zobaczysz modele w Centrum Kultury Browar B.

W Centrum Kultury „Browar B.” przy ul. Łęgska 28 otwiera się wystawa modeli wykonanych z kartonu, plastiku i żywicy. W sobotę ekspozycja jest dostępna w godzinach 13:00-17:00, a w niedzielę od 9:00 do 13:00. Wstęp jest wolny, a organizatorzy zachęcają do odwiedzin całe rodziny — na miejscu będzie można obejrzeć pojazdy gąsienicowe, okręty, statki, śmigłowce, samoloty, figurki i dioramy.

Poznaj historię Iskry przez miniatury i porozmawiaj z modelarzami

Tegorocznym motywem przewodnim festiwalu są obchody 65. rocznicy oblotu samolotu szkolno-treningowego TS-11 Iskra. Modele i dioramy nie są tu jedynie demonstracją kunsztu — to opowieści o historii lotnictwa i pasji twórców. Co roku w wydarzeniu uczestniczą modelarze z całej Polski, dzięki czemu można porównać techniki i wymienić doświadczenia bezpośrednio z autorami prac.

Organizatorzy podają, że na miejscu dostępne są informacje o programie i rozmowy z wystawcami — w razie pytań warto zadzwonić pod numer 542321022. Festiwal to okazja zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych modelarzy, by zobaczyć różnorodność materiałów i stylów oraz znaleźć inspirację do własnych projektów.

na podstawie: CK we Włocławku.

Autor: krystian