Włocławscy kierowcy na podwójnym gazie i z zatrzymanymi prawami jazdy w wakacyjny weekend

Wakacyjny weekend na drogach Włocławka i okolic przyniósł sporo policyjnych interwencji. Od wypadku z udziałem rowerzystki, przez zatrzymania pijanych kierowców, aż po surowe konsekwencje za przekroczenie prędkości – sprawdzamy, co wydarzyło się na lokalnych trasach.
- Włocławek i okolice pod lupą policji podczas sierpniowego weekendu
- Zatrzymania nietrzeźwych kierujących i surowe kary za prędkość w Skokach Dużych
Włocławek i okolice pod lupą policji podczas sierpniowego weekendu
W ciągu trzech dni wakacyjnego weekendu na terenie działania włocławskiej komendy odnotowano jeden poważniejszy wypadek. Do zdarzenia doszło 1 sierpnia około godziny 15:25 na ulicy Obwodowej we Włocławku. Jak ustalili funkcjonariusze, 48-letnia kierująca bmw nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzystce przejeżdżającej przez przejazd dla rowerów na skrzyżowaniu ulic Lisek i Obwodowej. W wyniku kolizji kobieta jadąca jednośladem została przewieziona do szpitala z obrażeniami.
„Przeprowadzone badanie trzeźwości obu uczestniczek zdarzenia wykazało, że były one trzeźwe”
. Policja prowadzi dalsze postępowanie wyjaśniające przyczyny wypadku.
Oprócz tego mundurowi skupili się na kontroli trzeźwości kierowców. W dwóch przypadkach zatrzymano osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu – zarówno samochód, jak i rower. 3 sierpnia około godziny 15:00 w miejscowości Gawin (gm. Chodecz) policjanci zauważyli forda jadącego środkiem drogi. Kierowca miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.
„Za takie zachowanie może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna”
.
Zatrzymania nietrzeźwych kierujących i surowe kary za prędkość w Skokach Dużych
Nietrzeźwy rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych. Do zatrzymania doszło 1 sierpnia po godzinie 19:00 na ulicy Piłsudskiego w Kowalu. Badanie wykazało u 53-latka ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.
Kolejnym ważnym aspektem policyjnych działań było egzekwowanie ograniczeń prędkości. W sobotę 2 sierpnia, na drodze K-62 w miejscowości Skoki Duże (gm. Włocławek), dwóch kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Przy obowiązującym limicie 50 km/h, mężczyźni jechali z prędkością 104 km/h. To skutkowało natychmiastowym zatrzymaniem praw jazdy na okres trzech miesięcy oraz mandatami i punktami karnymi. Kierowcami byli 53-letni mężczyzna prowadzący kię oraz 48-latek kierujący bmw.
Tegoroczny wakacyjny weekend pokazał, że mimo słonecznej pogody i letniej atmosfery, policja pozostaje czujna, a konsekwencje łamania przepisów są realne i dotkliwe.
Na podstawie: Policja Włocławek
Ostatnie Artykuły

Przedszkolaki z Włocławka zasiadły w radiowozie i na motocyklu policji

Puchar Mistrzów na stadionie OSiR. Młodzi lekkoatleci staną na starcie

BezCENne Czytanie ruszyło we Włocławku. Książki znów są w centrum

Na trzech ulicach zabraknie wody. MPWiK zapowiada przerwę

Precyzyjne regaty na Zalewie Włocławskim. Kujawiak Cup i Puchar Polski 10R

We Włocławku policjanci pokazali seniorom, jak nie stracić dorobku życia

Brześć Kujawski w centrum debaty o inwestycjach i nieruchomościach

Skarbiec Fajansu po zmroku. Ceramika, gra i nocne odkrycia

Na kilku ulicach zabraknie wody. MPWiK zapowiada poranne prace we Włocławku

We Włocławku policjanci ostrzegli seniorów przed oszustami na wnuczka

Włocławek znów gra o Pol’‘and’‘Rock - 17 zespołów stanie na scenie Browaru B.

Dach, gabinety i podziemne przejście. Urząd Miasta pokaże kulisy

Kogucik wraca w rodzinnej wersji. We Włocławku szykują zabawę z kolorem

