Eskapada w Browarze B Wiosenne zwiedzanie z przewodnikiem i sztuką

Wielka podróż przez historię i sztukę Włocławka już w ten weekend! Centrum Kultury Browar B.” zaprasza na wyjątkowe zwiedzanie, które pozwoli odkryć nieznane zakątki miasta i poznać fascynujące dzieje lokalnych zabytków. Nie przegap okazji, by zobaczyć unikatowe kolekcje i poczuć ducha minionych epok!
- Włocławek ożywa dzięki spacerom po dawnym browarze i innych miejscach
- Wyjątkowe miejsca Włocławka otwarte dla zwiedzających w weekend
Włocławek ożywa dzięki spacerom po dawnym browarze i innych miejscach
Już 26 i 27 kwietnia mieszkańcy oraz goście Włocławka będą mieli niepowtarzalną szansę na udział w serii bezpłatnych wycieczek po historycznych obiektach miasta. Inicjatywa ta jest częścią akcji organizowanej przez Województwo Kujawsko-Pomorskie pod hasłem Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem”.
Centralnym punktem wydarzenia będzie dawna siedziba browaru Bojańczyków przy ulicy Łęgskiej 28 miejsce pełne XIX-wiecznej atmosfery i ciekawostek. Zwiedzanie odbędzie się w sobotę o godzinach 14:00 oraz 16:00. Uczestnicy będą mogli podziwiać między innymi imponującą Włocławską Kolekcję Wag i Miar, która uchodzi za największą tego typu ekspozycję w Polsce, a także jedną z najważniejszych w Europie.
To jednak nie wszystko podczas wizyty zaprezentowane zostaną również aktualne wystawy artystyczne, które dodadzą wydarzeniu wyjątkowego charakteru i pozwolą na spotkanie ze współczesną sztuką.
Wyjątkowe miejsca Włocławka otwarte dla zwiedzających w weekend
Równie atrakcyjne propozycje przygotowano dla tych, którzy chcą poznać inne zakątki miasta. Interaktywne Centrum Fajansu Skarbiec Fajansu przy ulicy Żabiej 2 zaprasza na grupowe zwiedzanie zarówno w sobotę, jak i niedzielę, w godzinach 10:0011:00 oraz 11:3012:30. To miejsce to prawdziwa gratka dla miłośników ceramiki i regionalnego rzemiosła.
Natomiast Klub Stara Remiza” przy ulicy Żabiej 8 otworzy swoje drzwi w sobotę między 12:30 a 14:30. Przewodnik opowie tam o historii XIX-wiecznego budynku, który był pierwszą siedzibą Miejskiej Straży Ogniowej instytucji niezwykle ważnej dla bezpieczeństwa miasta.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, a dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 54 427 02 30.
Ostatnie Artykuły

Przedszkolaki z Włocławka zasiadły w radiowozie i na motocyklu policji

Puchar Mistrzów na stadionie OSiR. Młodzi lekkoatleci staną na starcie

BezCENne Czytanie ruszyło we Włocławku. Książki znów są w centrum

Na trzech ulicach zabraknie wody. MPWiK zapowiada przerwę

Precyzyjne regaty na Zalewie Włocławskim. Kujawiak Cup i Puchar Polski 10R

We Włocławku policjanci pokazali seniorom, jak nie stracić dorobku życia

Brześć Kujawski w centrum debaty o inwestycjach i nieruchomościach

Skarbiec Fajansu po zmroku. Ceramika, gra i nocne odkrycia

Na kilku ulicach zabraknie wody. MPWiK zapowiada poranne prace we Włocławku

We Włocławku policjanci ostrzegli seniorów przed oszustami na wnuczka

Włocławek znów gra o Pol’‘and’‘Rock - 17 zespołów stanie na scenie Browaru B.

Dach, gabinety i podziemne przejście. Urząd Miasta pokaże kulisy

Kogucik wraca w rodzinnej wersji. We Włocławku szykują zabawę z kolorem

