Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na drogach podczas długiego weekendu
Podczas przedłużonego weekendu z okazji Bożego Ciała włocławscy policjanci intensywnie pracowali na drogach, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Dzięki ich działaniom udało się wyeliminować z ruchu kilku nietrzeźwych kierowców i rowerzystów oraz zarejestrować wiele wykroczeń drogowych.
  1. 660 kontroli pojazdów i 846 kontroli stanu trzeźwości.
  2. Eliminacja 3 nietrzeźwych kierujących i 11 nietrzeźwych rowerzystów.
  3. 421 wykroczeń drogowych, w tym 253 za przekroczenie prędkości.
  4. 33 kolizje i jeden wypadek bez ofiar śmiertelnych.

W miniony przedłużony weekend, od środy 29 maja do niedzieli 2 czerwca, włocławscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Ich głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. W związku z długim weekendem i sprzyjającą pogodą, wielu mieszkańców zdecydowało się na wypoczynek poza domem, co przyczyniło się do zwiększonego ruchu na drogach.

Funkcjonariusze skupili się na kontrolowaniu prędkości oraz stanu trzeźwości kierowców. Szczególną uwagę zwracali również na przestrzeganie przepisów przez pieszych, w tym na prawidłowe poruszanie się po drogach i używanie elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Dzięki tym działaniom udało się przeprowadzić 660 kontroli pojazdów i 846 kontroli stanu trzeźwości.

W wyniku tych działań z ruchu drogowego wyeliminowano 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi oraz 11 rowerzystów. Policjanci ujawnili 421 wykroczeń drogowych, z czego 253 przypadki dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Inne wykroczenia to między innymi nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Ponadto, zły stan techniczny pojazdów lub brak ważnych badań technicznych skutkował zatrzymaniem 52 dowodów rejestracyjnych.

Podczas przedłużonego weekendu na terenie działania włocławskiej policji odnotowano 33 kolizje i jeden wypadek. Na szczęście, nie było ofiar śmiertelnych. Do wypadku doszło w piątek, 31 maja, po godzinie 16:30 na ulicy Wienieckiej. Policjanci ustalili, że 18-letni kierowca renault, wyjeżdżając z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu citroenowi. W wyniku zderzenia pasażer citroena odniósł obrażenia powyżej 7 dni. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi, a sprawę wypadku badają włocławscy mundurowi.

Takie działania są niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach, zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu. Dzięki zaangażowaniu policjantów i ich skrupulatnej pracy, udało się zminimalizować ryzyko poważniejszych wypadków i zapewnić spokojniejszy przebieg długiego weekendu dla mieszkańców i podróżujących.


Źródło: KMP we Włocławku