Policjanci z włocławskiej „drogówki” przeprowadzili wczoraj na terenie powiatu działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Czynności te realizowali w ramach wojewódzkiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń kierujących pojazdami wobec pieszych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku w trosce o bezpieczeństwo osób najbardziej narażonych na odniesienie obrażeń podczas wypadków, czyli pieszych i kierujących jednośladami, przeprowadzili wczoraj (23.10.2023) na drogach regionu wzmożone działania.

Funkcjonariusze sprawdzali głównie zachowania kierowców w pobliżu przejść dla pieszych. W wyniku prowadzonych działań ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń kierujących pojazdami wobec pieszych, znajdujących się w obrębie oznakowanego przejścia dla pieszych. Najczęstszym przewinieniem kierowców było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu. Ponadto mundurowi odnotowali w takich miejscach przypadki wyprzedzania oraz omijanie pojazdu, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszego. Kierowcy popełniający wykroczenia ukarani zostali mandatami i punktami karnymi.

Przeprowadzane przez policjantów cykliczne działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, m.in. poprzez zwrócenie uwagi kierującym na zachowanie szczególnej ostrożności przy przejazdach dla rowerzystów i przejściach dla pieszych.