Policjanci włocławskiego ruchu drogowego prowadzili na drogach miasta i powiatu działania kontrolno-prewencyjne „NURD”. Mundurowi zwracali uwagę na to jak kierowcy zachowują się względem pieszych i rowerzystów, a także czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów drogowych.

Wczoraj (22.03.2023) prowadzone były ogólnopolskie działania na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego (NURD). Włączyli się w nie także policjanci z Włocławka, którzy sprawdzali czy użytkownicy dróg stosują się do przepisów.  Mundurowi zwracali uwagę na to jak zachowują się kierowcy względem pieszych i rowerzystów, a także czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów i odpowiednio zadbali o swoją widoczność na drodze. 

W wyniku wczorajszych działań policjanci ujawnili 21 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Najczęstsze ich przewinienia to nieustąpienie pierwszeństwa pieszym i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Z kolei w 3 przypadkach naruszeń dopuścili się piesi, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.