Dzisiaj (22.03.2023) od godzin porannych policjanci z Włocławka biorą udział w ogólnopolskich działaniach NURD. Mundurowi zwracają uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego nie tylko na drogach regionu. O tym, aby na drodze „Patrzeć i Słuchać” usłyszała też młodzież, która odwiedziła dziś włocławską komendę.

Włocławską komendę Policji odwiedzili dziś (22.03.2023) uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Kłobi, którzy w ramach doradztwa zawodowego, chcieli lepiej poznać pracę mundurowych.

Policjanci zaprezentowali sprzęt wykorzystywany do służby, umiejętności psa służbowego oraz pokazali, jak zabezpiecza się ślady kryminalistyczne. To jednak nie wszystko, bo ważnym elementem każdej wizyty w komendzie jest przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dzisiaj była ku temu dobra okazja, gdyż od samego rana włocławscy mundurowi uczestniczą w ogólnopolskich działaniach na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjant „drogówki” przypomniał jak istotne jest baczne obserwowanie drogi. Zwrócił uwagę, że zbliżając się do jezdni powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, co dzieje się wokół nas, a nie na ekranie telefonu. Nie zabrakło również informacji o ważnej roli elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni dla kierujących pojazdami.

Dzisiejsze działania NURD potrwają do późnych godzin wieczornych. Policjanci ruchu drogowego będą w tym czasie zwracać uwagę na zachowanie kierowców, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, a także na to, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów.

  • Policjanci podczas oprowadzania wycieczki po komendzie
  • Policjanci podczas oprowadzania wycieczki po komendzie
  • Policjanci podczas oprowadzania wycieczki po komendzie
  • Policjanci podczas oprowadzania wycieczki po komendzie