Okap z półką do aneksu kuchennego – jak go wybrać?

Coraz częściej w aneksach kuchennych można zobaczyć okapy wyspowe, które przeznaczone są do zamontowania nad wyspą, półwyspem kuchennym. W tym wariancie dostępne są też okapy z półką. Zobacz, kiedy i jak wybrać tego typu okap kuchenny!

Kiedy sprawdzi się okap kuchenny z półką?

Okapy mają na celu sprawne usuwanie zużytego powietrza z kuchni. Wtedy mogą je filtrować, gdy działają jako pochłaniacze, albo też mogą wyprowadzać je na zewnątrz budynku za pomocą kanałów wentylacyjnych.

Poza swoją podstawową funkcją okap kuchenny może również spełniać inne role. Warto tutaj wskazać na okapy wyposażone w półki, które bardzo dobrze nadają się do przechowywania. W tym przypadku półki przy okapie mogą być używane do umieszczenia na nich przedmiotów jak:

  • pojemniki z przyprawami
  • misy
  • wazony
  • akcesoria kuchenne
  • dekoracje
  • kwiaty doniczkowe – żywe i sztuczne
  • książki kucharskie

Wobec tego dzięki tym okapom można łatwo skorzystać z dodatkowego miejsca do przechowywania, co również jest praktycznym rozwiązaniem w mniejszych kuchniach, gdzie ważny jest każdy centymetr.

Okap wyspowy z półką – jak go dobrać?

Do aneksów kuchennych wyposażonych w wyspy albo półwyspy kuchenne wykorzystuje się okapy wyspowe. Tego typu okapy charakteryzują się montażem sufitowym, dlatego też wymagają one wtedy odpowiedniego zamocowania i w razie potrzeby odprowadzenia instalacji wentylacyjnej.

Wybierając takie okapy, trzeba pamiętać o tym, że mają one różne wymiary, więc należy też zmierzyć miejsce montażu, by mieć pewność, że okap nie będzie za mały lub za duży.

Duże znaczenie ma też uwzględnienie funkcji oferowanych przez okap. Dobry sprzęt tego typu jest najczęściej wyposażony w regulację mocy i stopnia filtracji, oświetlenie ledowe, a także może mieć on dodatkowo pilot zdalnego sterowania, timer, który wyłącza okap automatycznie po określonym czasie.

Więcej porad i przykładowe modele polecane do kuchni można znaleźć na stronie okap-wyspowy.pl.

Ile kosztuje okap z półką na przyprawy?

Ceny tego typu okapów zależne są głównie od czynników jak budowa, wielkość, funkcje oraz producent.

Za prosty okap wyposażony w półkę na obrzeżu trzeba będzie zapłacić około 500-1000 złotych, natomiast w przypadku modeli rozbudowanych, wyposażonych w drewniane półki, ceny mogą przekraczać już 2000 złotych.

Z dostępnymi wariantami okapów z półkami można zapoznać się w internecie, a także złożyć swoje zamówienie w sklepach internetowych, które zajmują się dostawą tego typu sprzętu do klientów.