Policja Włocławek: Podsumowanie OSTATNIEGO WEEKENDU WAKACJI” na drogach włocławskich
To był ostatni, wakacyjny weekend i policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Odnotowaliśmy dwa wypadki z trzema osobami rannymi, a w 15 przypadkach zdarzenia drogowe zostały zakwalifikowane jako kolizje. W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości, a w przeprowadzonej dzisiaj (29.08.2022) akcji TRZEŹWY PORANEK” nie odnotowaliśmy żadnego nietrzeźwego kierowcy.
Ostatni wakacyjny weekend (26-28.08.2022) przeszedł już do historii. Policjanci z włocławskiej drogówki mając na uwadze zwiększony ruch na naszych drogach w sposób szczególny dbali o bezpieczeństwo podróżujących.
W omawianym okresie odnotowaliśmy dwa wypadki drogowe, w których trzy osoby odniosły poważniejsze obrażenia. 15 innych zdarzeń drogowych do których doszło na drogach miasta i powiatu okazały się kolizjami drogowymi.
Do pierwszego wypadku drogowego doszło w sobotę (27.08.2022) około godziny 18:45 na drodze K-62 w miejscowości Redecz Krukowy (gm. Brześć Kujawski). Policjanci wstępnie ustalili, że 57-letni kierujący motocyklem harley w wyniku nagłej utraty ciśnienia w przednim kole stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie jednoślad się wywrócił. W wyniku zdarzenia kierujący i pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Tam okazało się, że kierowca odniósł obrażenia powyżej dni 7. W sprawie wypadku drogowego postępowanie, które wyjaśni okoliczności zdarzenia prowadzone jest przez policjantów z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca motocykla był trzeźwy.
Natomiast w niedzielę (28.08.2022) przed godziną 7 zostaliśmy powiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów w miejscowości Fabianki. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 21-letni kierujący peugeotem jadąc drogą gminną z kierunku Chełmicy Dużej po dojechaniu do drogi krajowej numer 67 wykonywał manewr skrętu w lewo w kierunku Włocławka. W tym czasie w kierunku Lipna drogą K-67 jechał pojazd audi, któremu kierowca peugeota nie ustąpił pierwszeństwa. W wyniku zderzenia się pojazdów dwóch pasażerów z peugeota trafiło do szpitala. Badania wykazały, że odnieśli oni obrażenia powyżej dni 7. W sprawie prowadzone jest postępowanie przez włocławskich policjantów. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.
Podczas działań policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy teraz odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie. Może im grozić kara pobawienia wolności do 2 lat oraz wysoka grzywna. Obaj kierowcy zatrzymani zostali w niedzielę (28.08.2022).
Pierwszym okazał się 47-letni kierujący osobowym vw, którego po godzinie 9 zatrzymali do kontroli w miejscowości Śmiłowice (gm. Choceń) policjanci ruchu drogowego Kiedy podeszli do auta wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu, a urządzenie do badania trzeźwości pokazało u kierowcy vw ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.
Natomiast dwie godziny później policjanci ruchu drogowego otrzymali informację, że ulicą Płocką w kierunku centrum miasta ma się poruszać pojazd jaguar, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Natychmiast wysłani mundurowi zatrzymali opisany pojazd i kiedy podeszli do kierowcy wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości 38-latka wykazało u niego ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie.
To nie był koniec działań związanych z bezpieczeństwem na drogach, bo dzisiaj (29.08.2022) od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego kontrolowali trzeźwość kierowców w ramach akcji Trzeźwy poranek”. Patrole wystawione były na ulicy Płockiej we Włocławku oraz na wjeździe na autostradę A-1 w miejscowości Pikutkowo (gm. Brześć Kujawski). Na szczęście wśród 220 kierowców poddanych kontroli trzeźwości policjanci nie ujawnili żadnej osoby pod wpływem alkoholu.
Przypominany także, że od czwartku (01.09.2022) policjanci i strażnicy miejscy prowadzić będą akcję Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi szczególnie w tych pierwszych dniach rozpoczynającego się roku szkolnego będą pilnować bezpieczeństwa w okolicach szkół. Także będziemy spotykać się z uczniami i rozmawiać z nimi o bezpiecznym zachowaniu w różnych sytuacjach.
Komenda Miejska Policji we Włocławku, wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/informacje/wiadomosci/129040,Podsumowanie-OSTATNIEGO-WEEKENDU-WAKACJI-na-drogach-wloclawskich.html
Ostatnie Artykuły

Pierwsze Karty Mieszkańca Włocławka zaczną wygasać. Trzeba pilnować terminu

Na miejskich kąpieliskach rusza sezon. Są godziny i przerwy na basenach

Jubileusz w galerii zaczyna się od zbiorów, które budowały jej tożsamość

Komendant KMP zagrał w Lubrańcu - mecz miał drugie dno

Włocławek pod lupą policji - 134 kierowców przekroczyło prędkość przy pasach

Sześć osób z pisakami wpadło na bulwarach pod mostem we Włocławku

Radiowóz, sprzęt wodny i odblaski - policjanci z Włocławka w Boniewie

Nowy plac zabaw przy żłobku na Zazamczu i kolejne pieniądze na najmłodszych

Miasteczko Zdrowia wraca do Włocławka z ofertą badań bez zapisów

Patron miasta wraca do centrum Włocławka na uroczystą mszę

Mural Baczyńskiego dostał więcej czasu. Zgłoszenia wciąż czekają

Na stronie Brześcia Kujawskiego pojawiły się ważne komunikaty i ślad po święcie żuru

AI i automatyzacja wchodzą do włocławskiego biznesu. Będzie też panel ekspertów

Włocławek pyta o zieleń. Ankieta ma zmienić zasady dla parków i skwerów
Przydatne dane teleadresowe
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku - kontakt, filie, karta i godziny
- Dom Pomocy Społecznej Nowomiejska 19 we Włocławku - kontakt, usługi i przyjęcie
- Parafia Chrystusa Króla we Włocławku - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Saniko Włocławek - kontakt, godziny BOK, PSZOK i zgłaszanie awarii
- Parafia Najświętszego Zbawiciela we Włocławku - msze, kancelaria, sakramenty
- Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów we Włocławku - kontakt, godziny i zakres działania
