Włocławscy policjanci w pierwszy poniedziałek sierpnia przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania „TRZEŹWY KIERUJĄCY”. W czasie akcji mundurowi ujawnili dwóch kierowców, którzy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem.

Policjanci podejmują wiele działań, które mają wpłynąć na poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu. To m.in. akcje, których celem jest sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców, czy też zwracanie uwagi na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dotyczących przekraczania prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa czy też innych. 

Wczorajsze (01.08.2022) działania ukierunkowane były na eliminacji tych kierowców, którzy wsiadają za kółko swoich pojazdów na „podwójnym gazie”. W sumie policjanci skontrolowali trzeźwość 652 kierowców. Niestety wśród nich znalazło się dwóch, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego zatrzymania przez policjantów ruchu drogowego osoby jadącej pod wpływem alkoholu doszło po godzinie 7 na ulicy Kruszyńskiej we Włocławku. Przeprowadzone badanie trzeźwości 51-letniego kierującego renault, wykazało u niego prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany przed godziną 16 w miejscowości Sułkowo (gm. Lubraniec). Przeprowadzone badanie trzeźwości 49-letniego kierowcy citroena pokazało, że jechał on mając prawie 0,9 promila alkoholu w organizmie.

Teraz zatrzymani kierowcy będą się tłumaczyć przed sądem ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za popełnione przestępstwo obu kierowcom może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

To z pewnością nie ostatnia tego typu akcja, działania będą realizowane cyklicznie o różnych porach i w różnych miejscach kontroli. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg.