Na terenie miasta i powiatu w czterech przypadkach policjanci podejmowali czynności w sprawie pijanych kierowców. W jednym przypadku ujęcia dokonali strażnicy miejscy. Dwóch z nich prowadziło pojazdy mechaniczne i odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie na drodze. Natomiast kolejni dwaj za jazdę rowerem zostali ukarani wysokimi mandatami.

Do pierwszego zatrzymania kierującego pojazdem mechanicznym z promilami doszło wczoraj (24.11.2021) po godzinie 9:00. Dyżurny został powiadomiony przez patrol straży miejskiej o ujęciu kierowcy dacii na ulicy Kapitulnej we Włocławku. Z relacji strażników wynikało, że jadąc za autem od ulicy Wojska Polskiego nabrali podejrzeń, co do trzeźwości kierującego dacią. Przy pomocy sygnałów uprzywilejowania zatrzymali pojazd na ulicy Kapitulnej i kiedy podeszli do kierowcy wyczuli od niego silną woń alkoholu. Policjanci przejęli od strażników kierowcę pojazdu, u którego badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 35-latek z Włocławka trafił do policyjnego aresztu.   

Niecałą godzinę później patrol ruchu drogowego w miejscowości Rzeżewo-Morzyce (gm. Lubień Kujawski) zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem dostawczym daewoo. Mundurowi w trakcie czynności od prowadzącego wyczuli woń alkoholu. Badanie tylko potwierdziło ich podejrzenia. 37-latek jechał mając ponad 1,6 promila alkoholu.

Każdy z nich musi się teraz liczyć z odpowiedzialnością przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Mundurowi zatrzymali obu kierowca prawa jazdy.

Natomiast w godzinach popołudniowych policjanci ruchu drogowego w dwóch przypadkach wyeliminowali z drogi pijanych rowerzystów. Pierwszy z cyklistów jechał po godzinie 17 w miejscowości Cyprianka (gm. Fabianki), natomiast drugi poruszał się ulicą Grodzką we Włocławku po godzinie 18. W obu przypadkach powodem zatrzymania do kontroli przez policjantów był styl jazdy rowerzystów w wieku 40 i 35 lat. U każdego z nich badanie trzeźwości wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.  

Za popełnione wykroczenie związane z poruszaniem się po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości obaj cykliści zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.