Kilkuset sprawdzonych kierujących, trzy osoby zatrzymane w związku z jazdą pod wpływem alkoholu- to efekt policyjnych działań w ramach działań „TRZEŹWY KIERUJĄCY”. Mundurowi zapowiadają kolejne akcje.

Policjanci podejmują wiele działań, które mają wpłynąć na poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu. To m.in. akcje, których celem jest sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców, czy też zwracanie uwagi na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dotyczących przekraczania prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa czy też innych.

 

Tak też się stało wczoraj (23.09.2021). Od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego prowadzili działania mające na celu eliminację tych kierowców, którzy kierowali pojazdami na „podwójnym gazie”.

 

W sumie policjanci skontrolowali trzeźwość 796 kierowców. Niestety wśród nich znalazło się trzech, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. W dwóch przypadkach okazało się, że kierowcy popełnili przestępstwo jadąc pojazdami mechanicznymi, natomiast jeden poruszając się rowerem ukarany został za popełnione wykroczenie.

 

Do pierwszego zatrzymania doszło tuż po godzinie 15 w miejscowości Czerniewice. Mundurowi z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę, u którego badanie wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku jazda zakończyła się ukaraniem 33-latka wysokim mandatem karnym za popełnione wykroczenie.

 

Natomiast dwaj kolejni nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich jechał oplem i został zatrzymany do kontroli w miejscowości Świątkowizna (gm. Fabianki) po godzinie 16. Badanie urządzeniem 53-letniego kierowcy wykazało ponad promil alkoholu. Drugi kierowca został zatrzymany w miejscowości Wiktorowo (gm. Lubraniec). Przeprowadzone przez policjantów z Lubrańca badanie trzeźwości 39-letniego motorowerzysty wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie kierującego.       

 

Za popełnione przestępstwo obu kierowcom może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 

To z pewnością nie ostatnia tego typu akcja, działania będą realizowane cyklicznie o różnych porach i w różnych miejscach kontroli. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg.

  • Policjanci ruchu drogowego podczas działań zgodnie z treścią komunikatu
  • Policjanci ruchu drogowego podczas działań zgodnie z treścią komunikatu
  • Policjanci ruchu drogowego podczas działań zgodnie z treścią komunikatu