Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Przekonał się o tym kierowca bmw, który nie dostosował prędkości podczas padającego deszczu i spowodował zdarzenie drogowe z udziałem prawidłowo jadącego motocykla. Kierujący i pasażerka jednośladu trafili do szpitala. W sprawie prowadzone jest postępowanie przez włocławskich policjantów. Pamiętajmy podczas zmieniającej się pogody o zmniejszeniu prędkości swojego pojazdu i dostosowaniu stylu jazdy do panujących warunków na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj (18.05.2020) przed godziną 17 na ulicy Okrzei we Włocławku. Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że przed chwilą pojazd marki bmw zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w prawidłowo jadący motocykl. Po dotarciu mundurowi zabezpieczyli teren i ustalili wstępne okoliczności zdarzenia drogowego. Na podstawie zebranego materiału na miejscu zdarzenia wynika, że 28-letni kierujący bmw jadąc rondem w stronę ulicy Okrzei nie dostosował prędkości w czasie padającego deszczu i stracił panowanie nad pojazdem. Wynikiem tego było uderzenie w barierki ochronne w pobliżu przystanku autobusowego. Następnie pojazd przejechał przez wysepkę odgradzającą przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklem. Dwie osoby podróżujące motocyklem tj. kierowca i pasażerka zostali zabrani do szpitala na badania, po których okazało się, że kobieta ma obrażenia powyżej siedmiu dni. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że uczestnicy byli trzeźwi.

W sprawie wypadku drogowego prowadzone jest postępowanie, które wyjaśni wszystkie okoliczności zdarzenia. Dodatkowo kierowcy bmw policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski