Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Przyjazna dla środowiska roleta zewnętrzna solarna

Przyjazna dla środowiska roleta zewnętrzna solarna

Roleta zewnętrzna solarna sprawdzi się idealnie tam, gdzie nie ma dopływu prądu ale jest także dobrą opcją dla ochrony środowiska. Działa na podstawie baterii, która umieszczana jest w kasecie. Taka bateria działa bardzo długo. Producenci oferują nawet 20 lat działania. Cała doskonałość rolety zewnętrznej solarnej polega na tym, że wcale nie musi ona mieć dostępu bezpośredniego do słońca, ponieważ wystarczy jej dojście do światła dziennego. Swoją pracę wykonują przez wszystkie pory roku, dnia i nocy. Sterowanie może się odbywać za pomocą pilota radiowego lub automatycznie za pomocą wbudowanego czujnika natężenia oświetlenia. 

Dlaczego warto zainwestować w roletę solarną?

Roleta zewnętrzna solarna to gwarancja wykorzystania maksymalnej ilości energii słonecznej, potrzebnej do jej działania. Dzięki temu uznawana jest za niezależną od energii elektrycznej. Montaż rolety jest możliwy w bardzo szybki i łatwy sposób. Firma montująca roletę wykona tę czynność w kilka minut, co także wpłynie na oszczędność naszego czasu. Lamele, znane także pod nazwą pióra, które wypełnia pianka termoizolacyjna czynią roletę energooszczędnym produktem. Jeśli staniemy się jej posiadaczami, możemy czuć się bezpiecznie, bo spełnia także funkcję antywłamaniową. Dodatkowo wpasuje się idealnie w nowoczesny budynek i zapewni niezwykle estetyczny design przyjazny dla środowiska. 

Czy roleta zewnętrzna solarna będzie idealnie pasowała na okno dachowe?

Może być to doskonałym wyjściem dla właścicieli tych domów, którzy na dachu nie mają dostępu energii elektrycznej przy oknie. W takim wypadku energia pozyskiwana ze słońca zapewni działanie roletom na oknie dachowym. Może także odznaczać się szybszym działaniem z uwagi na bezpośrednie wystawienie do słońca i czerpanie większej ilości promieni. Roleta zewnętrzna solarna, podobnie jak inne rolety chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się latem i wychładzaniem zimą. Na poddaszu jest to szczególnie ważny aspekt, ponieważ ta część domu ma do siebie nadmierne nagrzewanie się latem w upalne dni oraz wychładzanie się zimą. Dzięki rolecie będziemy mogli to odpowiednio stymulować. Poza tym będzie miała działanie wyciszające dźwięki z zewnątrz. Szacuje się, że posiadanie takiej rolety, zmniejszy aż o 15% nasze koszty ogrzewania zimą. Skutecznie ochroni nas także, przed promieniami UV, co w przypadku zwłaszcza dużych okien dachowych będzie niewątpliwym atutem. Często boimy się urządzać pokoje dziecięce na poddaszu, dziś jednak jest to możliwe za sprawą odpowiedniej rolety, która skutecznie wyreguluje ciepło w pomieszczeniu i ogranicza chłód w zimie. Istnieje także przekonanie, że okno dachowe jest oknem problematycznym dla montownia rolet, w takim wypadku nie musimy się o to martwić, gdyż dzisiaj producenci gwarantują nam produkty tworzone na miarę naszego okna. Tak więc wszelkie utrudnienia związane z użytkowaniem okna, znikną w postaci dobrej jakości rolety.