W piątkowy majowy dzień na Placu Grodzkim odbył się festyn „Wiosenna Moc wrażeń” zorganizowany przez Zespół Szkół Akademickich we Włocławku. Nie mogło zabraknąć stoiska służb mundurowych, którzy znakowali rowery mieszkańców oraz zachęcali dorosłych do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” w ramach akcji „Poznaj swojego dzielnicowego”.

W piątek (10.05.2019) włocławscy mundurowi uczestniczyli w festynie „Wiosenna moc wrażeń” zorganizowanym dla mieszkańców przez Zespół Szkół Akademickich we Włocławku. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji wśród których znalazło się stoiskom włocławskich policjantów. Każdy chętny mógł oznakować swój rower oraz spotkać się z dzielnicowymi. Była to również dobra okazja do przybliżenia mieszkańcom funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Aplikacja „Moja Komenda” pozwala w szybki sposób za pomocą smartfona uzyskać informację o dzielnicowym z danego rejonu i kontakcie z nim. Natomiast Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala lokalnej społeczności mieć wpływ na bezpieczeństwo w okolicy poprzez zaznaczenie na mapie miejsc zagrożonych. Dostęp do aplikacji jest możliwy na stronach internetowych każdej komendy, a każda informacja przekazana w ten sposób  jest sprawdzana przez policjantów.

Działania profilaktyczne nie tylko w szkołach, ale w plenerze pozwalają mundurowym na bliższy kontakt z lokalną społecznością, która może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy poprzez wykorzystanie aplikacji udostępnionych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendę Główną Policji.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: sierż. Tomasz Tomaszewski