Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

W niemalże każdym gabinecie stomatologicznym możemy skorzystać z zabiegów stomatologii estetycznej. To idealny wybór dla osób, którym zależy na pięknym uśmiechu!

Chyba każdy z nas marzy o pięknych zębach. Śnieżnobiały uśmiech dodaje pewności siebie i pozwala na zachowanie młodzieńczego wyglądu na długie lata. Dzięki osiągnięciom stomatologii estetycznej w Katowicach to jeszcze łatwiejsze!

Gdy także interesuje Cię stomatologia estetyczna Katowice to jedno z wielu miast w Polsce, gdzie można skorzystać z tego rodzaju oferty.

Czym dokładnie jest stomatologia estetyczna? Jakie zabiegi stomatologii estetycznej cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem? Jak wybrać dobry gabinet, który oferuje takie usługi?

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to zespół zabiegów stomatologicznych, które skoncentrowane są przede wszystkim na wyglądzie zębów.

Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom można przywrócić zębom ich naturalny, estetyczny wygląd albo też można nadać im całkowicie nowy efekt.

Zabiegi stomatologii estetycznej są całkowicie bezpieczne dla zębów, gdy wykonywane są przez fachowego stomatologa.

Cele stomatologii estetycznej:

  • wybielanie zębów
  • likwidacja diastemy
  • zmiana kształtu i koloru zębów

Jakie zabiegi najczęściej wykonuje się w celu osiągnięcia powyższych celów?

Stomatologia estetyczna Katowice – wybielanie zębów

Wybielanie zębów to najpopularniejszy zabieg stomatologii estetycznej. Chociaż zęby można wybielić także w domu, to jednak zabiegi profesjonalne prowadzone w gabinetach są nie tylko bezpieczniejsze, ale również skuteczniejsze.

Stomatolog może wykonać wybielanie nakładkowe albo wybielanie lampą Beyond, która potrafi nadać zębom bielszy odcień podczas jednej wizyty.

Stomatologia estetyczna Katowice – likwidacja diastemy

Diastema to przerwa, która widoczna jest pomiędzy dwoma górnymi jedynkami. Przez wiele osób uznawana jest za defekt estetyczny.

Likwidacja diastemy w gabinecie może polegać na wykonaniu odbudowy kompozytowej zębów – stosuje się wtedy takie same materiały, jak przy plombowaniu. Można także zdecydować się na licówki – cienkie kawałki porcelany, które pozwalają na skorygowanie kształtu zębów.

Stomatologia estetyczna Katowice  – zmiana kształtu i koloru zębów

Takie efekty można uzyskać przez zastosowanie wspomnianych już licówek porcelanowych. Dzięki nim można nadać uśmiechowi całkowicie nowy wygląd!

Licówki pozwalają na skorygowanie kształtu zębów oraz na nadanie im bielszego koloru. Wyglądają przy tym bardzo naturalnie i cechują się wieloletnią trwałością.

Ile kosztują zabiegi stomatologii estetycznej w Katowicach?

Ceny zabiegów stomatologii estetycznej w Katowicach są zależne od rodzaju wybranego zabiegu oraz od problemu, który chcemy dzięki niemu rozwiązać.

Stomatologia estetyczna Katowice cennik usług tego rodzaju można znaleźć na stronach internetowych gabinetów.

Stomatologia estetyczna w Katowicach – postaw na piękny uśmiech

Przykładowo, wybielanie zębów to koszt od około 500 do 1000 złotych. Likwidacja diastemy może kosztować nas około 300-3000 złotych zależnie od wybranej metody. Koszt jednej licówki porcelanowej zaczyna się od około 1500 złotych.

Gdzie można skorzystać z zabiegów stomatologii estetycznej w Katowicach?

Zabiegi tego rodzaju oferowane są przez prywatne kliniki i gabinety stomatologiczne. Możemy także skorzystać z zabiegów takich jak stomatologia estetyczna w Katowicach. Do wyboru mamy wiele adresów. Wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki, aby znaleźć adresy w swojej okolicy.

Jeśli także interesuje nas stomatologia estetyczna Katowice opinie na temat tego rodzaju usług można znaleźć on-line, na przykład w mediach społecznościowych czy na forach internetowych.

Zatem wtedy, gdy chcemy zadbać o estetykę swojego uśmiechu, warto pomyśleć także o zabiegach stomatologii estetycznej w Katowicach!