UM Włocławek: W ramach Tygodnia Mediacji policjanci spotkają się ze społeczeństwem

W dniach 15-19 października obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Mediacji. Wzorem lat ubiegłych, w jego obchody włączą się również policjanci.

Dziś wszyscy zainteresowani mogą skorzystać ze spotkania z policjantami w godz. 12.00-18.00. Policjanci dyżurować będą m.in. w komendzie policji we Włocławku przy ul. Okrężnej 25

Mundurowi będą propagować mediację, jako sposób polubownego rozwiązywania konfliktów. W ramach pełnionych dyżurów spotkają się z zainteresowanymi, aby udzielić im niezbędnych porad i informacji w zakresie postępowania mediacyjnego. Przybliżą rolę mediatora w procesie osiągania porozumienia pomiędzy zwaśnionymi stronami, a także wskażą na korzyści płynące z tej formy ugodowego rozwiązywania sporów.

Pełna informacja na ten temat: wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl.

Urząd Miasta Włocławek, http://www.wloclawek.pl/ , wloclawek.pl/pl/artykul/76/10153/w-ramach-tygodnia-mediacji-policjanci-spotkaja-sie-ze-spoleczenstwem