Uwaga! Burze/1 (komunikat RSO)

Na drogach Włocławka wpadły trzy osoby - jedna miała ponad 0,9 promila

Na drogach Włocławka wpadły trzy osoby - jedna miała ponad 0,9 promila

Ponad 1 774 kierujących przebadali w popołudniowej akcji włocławscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Trzy osoby jechały po alkoholu, a jeden z zatrzymanych w Kowalu miał w organizmie ponad 0,9 promila. Dwie kolejne straciły prawo jazdy na terenie Włocławka.

Włocławscy funkcjonariusze wrócili do działań pod nazwą „Trzeźwe popołudnie” 30 czerwca 2026 roku. Wspólnie z policjantami z Bydgoszczy sprawdzali stan trzeźwości kierowców na drogach regionu. W trakcie kontroli ujawnili dwa przypadki kierowania pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu oraz jeden przypadek kierowania w stanie nietrzeźwości.

Najpoważniej wypadł 50-latek, którego zatrzymano do kontroli w Kowalu. Mężczyzna prowadził pojazd mając ponad 0,9 promila alkoholu. Na terenie Włocławka policjanci zatrzymali też prawa jazdy kierowcy citroena, 52-latka, oraz kierującego dacią, 38-latka. W obu przypadkach badanie wykazało stan po użyciu alkoholu.

Policjanci ruchu drogowego zapowiadają, że takie kontrole będą prowadzone cyklicznie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila, grozi kara aresztu, grzywna nie niższa niż 2 500 zł i zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Gdy wynik badania przekracza 0,5 promila, kierowca odpowiada już za przestępstwo - Kodeks Karny przewiduje wtedy do 3 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata.

To kolejny sygnał, że nawet krótka akcja potrafi wyłapać kilka osób jadących po alkoholu, a dla kierowców kończy się to natychmiastową utratą prawa jazdy i ryzykiem surowej odpowiedzialności.

na podstawie: KMP we Włocławku.