Rodzinne animacje w Ogrodzie na Pompce podczas Dni Włocławka

W centrum Włocławka na kilka dni spotkają się biblioteka, galeria i teatr. Ogród na Pompce w Parku im. Henryka Sienkiewicza zmieni się w miejsce lekkich, rodzinnych aktywności, które mają przyciągnąć zarówno dzieci, jak i dorosłych. To program bez zadęcia, za to z dużą dawką ruchu, zabawy i kultury pod gołym niebem.
- Biblioteka zaczyna od gier, zabaw i warsztatów
- Galeria i teatr wyprowadzają kulturę w plener
Biblioteka zaczyna od gier, zabaw i warsztatów
Pierwsze dwa dni należeć będą do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Organizatorzy stawiają na formułę, która nie wymaga od uczestników żadnego przygotowania – można po prostu przyjść i wejść w zabawę. W planie są gry, animacje dla dzieci, zajęcia ruchowe, a także stanowisko z konsolą PlayStation, więc program łączy tradycyjne biblioteczne działania z czymś, co dobrze trafi do młodszych uczestników.
- 26 czerwca 2026 r. – godz. 13.00–17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna
- 27 czerwca 2026 r. – godz. 13.00–17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna
Wśród propozycji pojawią się też warsztaty plastyczne pod hasłem „Fruwaki, pływaki i inne dziobaki”. Sama nazwa zdradza, że nie będzie to sztywna lekcja, lecz raczej przestrzeń do twórczego działania i swobodnej pracy z wyobraźnią.
Galeria i teatr wyprowadzają kulturę w plener
Najbardziej intensywny dzień zaplanowano na 27 czerwca, kiedy do programu dołączą Galeria Sztuki Współczesnej i Teatr Impresaryjny. To właśnie wtedy Ogród na Pompce ma tętnić najmocniej – od popołudnia aż do późniejszych godzin, z kilkoma równoległymi propozycjami dla różnych grup wiekowych.
- 27 czerwca 2026 r. – godz. 14.00–17.00 – Galeria Sztuki Współczesnej
- 27 czerwca 2026 r. – godz. 15.00–17.00 – Teatr Impresaryjny
- 28 czerwca 2026 r. – godz. 15.00–17.00 – Teatr Impresaryjny
Na liście atrakcji znalazł się Teatr na Walizkach ze spektaklem dla dzieci oraz Cichy Teatr z Karpacza, który pokaże przedstawienie plenerowe. Taka formuła dobrze pasuje do miejskiego święta – bez zamykania wszystkiego w salach, za to z przestrzenią dla spacerujących rodzin i tych, którzy chcą zajrzeć tylko na chwilę.
Dla uczestników to wygodny układ. W jednym miejscu można trafić na zabawę, warsztaty i sceniczne historie, a przy okazji zobaczyć, jak miejskie instytucje kultury wychodzą z ofertą poza swoje budynki.
na podstawie: UM Włocławek.
![]()
Ostatnie Artykuły

Lekarz z włocławskiej chirurgii obejmuje dwa ważne stanowiska w szpitalu

73 wykroczenia na obwodnicy Lubrańca. Pięciu kierowców straciło prawa jazdy

Seniorzy ćwiczą w szkołach. Włocławski projekt łączy ruch i spotkania

Skarbiec Fajansu pokazuje, jak powstają włocławskie wzory

Stary Rynek, Wisła i opowieści przewodnika. Taki spacer czeka we Włocławku

Czterech pijanych rowerzystów w powiecie włocławskim. Mandaty po 2500 zł

Pod torami na Kaliskiej powstanie tunel dla aut, autobusów i rowerów

Klub dla dzieci przy szkole. W planie boks, rękodzieło i bezpieczeństwo

Dermabus przyjedzie do Włocławka. Bezpłatne konsultacje bez skierowania

Upały trzeciego stopnia i burze z gradem. Jest ostrzeżenie dla Włocławka

Transformacja energetyczna zmieni rynek pracy. Włocławek będzie miejscem ważnej debaty

Seniorzy z Włocławka mogą zabrać głos w ważnej ankiecie

1838 kontroli na drogach Włocławka. Czterech kierowców po alkoholu

Muzyka i Anwil na Starym Rynku. Finał wakacji we Włocławku
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Rejonowy we Włocławku - kontakt, wydziały, godziny i sprawy
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy - Oddział we Włocławku
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku - kontakt, filie, karta i godziny
- Powiatowe Centrum Zdrowia we Włocławku - kontakt, poradnie, badania i rejestracja
- Parafia Ducha Świętego we Włocławku - kontakt, msze, sakramenty
- Parafia Najświętszego Zbawiciela we Włocławku - msze, kancelaria, sakramenty
