Uwaga! UPAŁ 2 stopnia (komunikat RSO)

Specjalne autobusy dowiozą tłumy na Słodowo i odjadą po koncertach

Specjalne autobusy dowiozą tłumy na Słodowo i odjadą po koncertach

Podczas Dni Włocławka dojazd na Słodowo ma być prostszy niż zwykle, bo MPK uruchamia osobne autobusy dla uczestników koncertów. To rozwiązanie ma pomóc rozładować ruch w okolicy parku i skrócić drogę tym, którzy przyjadą z różnych części miasta. Po występach przewidziano też kursy powrotne z Rolnej, dzięki czemu widzowie nie będą musieli szukać zwykłych przystanków w pośpiechu. Bezpłatne mają być tylko linie specjalne – na regularnych obowiązują standardowe bilety.

W sobotę 27 czerwca ruszą trzy linie specjalne MPK – DW 1, DW 2 i DW 3. Autobusy pojadą z:

  • Dębowej pętli
  • Rybnickiej pętli
  • Grodzkiej – Mostowa 01

Odjazdy zaplanowano na godz. 16:30 i 17:25, a końcowym punktem będzie przystanek KESEM 01 przy Parku na Słodowie.

Po koncertach autobusy odwozowe staną na ul. Rolnej, naprzeciwko straży pożarnej. Kursy w kierunku Dębowej pętli, Rybnickiej pętli 02 i Grodzkiej – Mostowa 01 będą uruchamiane w piątek 26 czerwca i w sobotę 27 czerwca, mniej więcej między 22:15 a 22:30.

na podstawie: Urząd Miasta Włocławek.