Bezpłatny kurs dla ósmoklasistów - przygotowanie do egzaminu z trzech przedmiotów

W Brześciu Kujawskim rusza kolejna odsłona wsparcia dla uczniów klas ósmych. Miasto wraz z lokalnym centrum kultury i partnerem z branży odzieżowej proponują bezpłatne, stacjonarne zajęcia, które mają pomóc w uporządkowaniu wiedzy przed egzaminem ósmoklasisty. To propozycja dla tych, którzy szukają dodatkowej powtórki z polskiego, matematyki i angielskiego.
- Zajęcia w Brzeskim Centrum Kultury i Historii “Wahadło” będą prowadzone stacjonarnie
- W Brześciu Kujawskim trwają zapisy - kto i w jaki sposób może się zgłosić
Zajęcia w Brzeskim Centrum Kultury i Historii “Wahadło” będą prowadzone stacjonarnie
Organizatorem kursu jest Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim razem z Brzeskim Centrum Kultury i Historii “Wahadło”, a partnerem projektu jest Grupa LPP. Zajęcia obejmą trzy przedmioty:
- język polski,
- matematyka,
- język angielski.
Inicjatywa realizowana jest w ramach programu społecznego “Brześć Kujawski w Centrum Uwagi” i w tym roku odbywa się już w swojej szóstej edycji. Lekcje prowadzone będą w formie stacjonarnej w siedzibie Brzeskiego Centrum Kultury i Historii “Wahadło” — organizatorzy podkreślają, że celem jest wsparcie uczniów w przygotowaniu do egzaminu oraz wyrównywanie szans edukacyjnych.
W Brześciu Kujawskim trwają zapisy - kto i w jaki sposób może się zgłosić
Do udziału mogą zgłaszać się uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z terenu gminy Brześć Kujawski. Rekrutacja prowadzona jest poprzez formularz zgłoszeniowy; dokument należy wypełnić i złożyć osobiście w jednym z dwóch miejsc:
- w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza uczeń,
- w Urzędzie Miejskim w Brześciu Kujawskim.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 17 lutego 2026. Udział w kursie jest bezpłatny.
Dla przejrzystości — najważniejsze informacje w pigułce:
- zakres przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski;
- forma: stacjonarna w siedzibie Brzeskiego Centrum Kultury i Historii “Wahadło”;
- organizatorzy: Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim, Brzeskie Centrum Kultury i Historii “Wahadło”; partner: Grupa LPP;
- zgłoszenia: formularz w sekretariacie szkoły lub w Urzędzie Miejskim;
- termin zgłoszeń: 17 lutego 2026;
- koszt: bezpłatne.
Dla rodziców i opiekunów praktyczna uwaga: warto jak najszybciej skontaktować się ze szkolnym sekretariatem po formularz zgłoszeniowy i upewnić się, czy szkoła ma wersję do wydruku lub skąd ją pobrać — to najszybsza droga do potwierdzenia udziału dziecka. Dodatkowo dobrze zapytać o orientacyjny harmonogram zajęć w Wahadle, aby zorganizować dojazd i codzienne obowiązki szkolne. Zainteresowanie takimi kursami zwykle rośnie pod koniec zimy, dlatego wcześniejsze zgłoszenie zwiększa spokój organizacyjny przed egzaminem.
na podstawie: UM Brześć Kujawski.
Autor: krystian

