Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę w Cypriance

Wracający do domu funkcjonariusz zatrzymał samochód jadący chaotycznie i uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy wyraźnie pijanym. Na miejscu zabezpieczył kluczyki i czekał na patrol, dzięki czemu nie doszło do kolizji.
Aspirant Łukasz Jędrzejewski z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, wracając prywatnym autem, zauważył w Cypriance Nissana poruszającego się w kierunku Lipna. Pojazd przecinał pasy, zjeżdżał na pobocze i gwałtownie hamował, stwarzając zagrożenie na drodze.
Funkcjonariusz podjechał za autem, obserwował, jak kierowca zjeżdża na parking, a następnie podszedł do pojazdu. Po otwarciu drzwi wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu. Kierowca nie chciał oddać kluczyków, dlatego policjant użył siły, wyjął kluczyk ze stacyjki i zabezpieczył miejsce do czasu przyjazdu patrolu.
Badanie wykazało, że 39-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dzięki reakcji funkcjonariusza pijany kierowca został wyeliminowany z dalszej jazdy i nie doszło do żadnego nieszczęśliwego zdarzenia drogowego, poinformowała Komenda Miejska Policji we Włocławku.
Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
na podstawie: Policja Włocławek.
Ostatnie Artykuły

Puchar Mistrzów na stadionie OSiR. Młodzi lekkoatleci staną na starcie

BezCENne Czytanie ruszyło we Włocławku. Książki znów są w centrum

Na trzech ulicach zabraknie wody. MPWiK zapowiada przerwę

Precyzyjne regaty na Zalewie Włocławskim. Kujawiak Cup i Puchar Polski 10R

We Włocławku policjanci pokazali seniorom, jak nie stracić dorobku życia

Brześć Kujawski w centrum debaty o inwestycjach i nieruchomościach

Skarbiec Fajansu po zmroku. Ceramika, gra i nocne odkrycia

Na kilku ulicach zabraknie wody. MPWiK zapowiada poranne prace we Włocławku

We Włocławku policjanci ostrzegli seniorów przed oszustami na wnuczka

Włocławek znów gra o Pol’‘and’‘Rock - 17 zespołów stanie na scenie Browaru B.

Dach, gabinety i podziemne przejście. Urząd Miasta pokaże kulisy

Kogucik wraca w rodzinnej wersji. We Włocławku szykują zabawę z kolorem

Policjanci z Włocławka wrócili ze srebrnym medalem z turnieju w Sianowie

