Zaczynają się prace na moście stalowym - ruch będzie sterowany sygnalizacją

1 min czytania
Zaczynają się prace na moście stalowym - ruch będzie sterowany sygnalizacją

Włocławek szykuje się do robót na moście stalowym: wykonawca chce wykorzystać ocieplenie i wprowadzi tymczasową organizację ruchu. Na miejscu pojawi się zaplecze budowy i rusztowania, a część chodników zostanie rozebrana. Mieszkańcy powinni spodziewać się utrudnień oraz zmiany sposobu przejazdu.

Wykonawca zaplanował rozpoczęcie prac związanych z zadaniem Rekonstrukcja jezdni i chodnika na moście stalowym wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym mostu i iluminacją w dniu 12.01.2026. Pierwsze etapy obejmą przygotowanie zaplecza, montaż rusztowań oraz późniejszą rozbiórkę kap chodnikowych.

Zatwierdzony projekt organizacji ruchu przewiduje ustawienie sygnalizacji świetlnej, a ruch na moście będzie odbywał się wahadłowo. To oznacza krótkie zatrzymania i możliwe korki — kierowcy i piesi powinni zachować ostrożność i planować dodatkowy czas na przejazd przez ten odcinek.

na podstawie: UM Włocławek.

Autor: krystian