Włocławianie oznakowali rowery przy komendzie, kilkanaście jednośladów zabezpieczono

W środę 9 września do włocławskiej komendy zgłosiło się kilkanaście osób, które postanowiły zabezpieczyć swoje rowery i oznakować je w ramach akcji prewencyjnej - dzięki temu jednoślady zyskują identyfikator, a właściciele pewność, że policja szybciej je odnajdzie w razie kradzieży.
- Włocławscy policjanci oznakowują rowery - przyjdź i zadbaj o swój jednoślad
- Skuteczne zabezpieczenie i proste kroki - co warto wiedzieć
Włocławscy policjanci oznakowują rowery - przyjdź i zadbaj o swój jednoślad
Akcja prowadzona przez funkcjonariuszy od lat przyciąga mieszkańców. W środę 9.09.2025 do włocławskiej komendy stawiło się kilkanaście osób z rowerami, aby bezpłatnie skorzystać z oznakowania. Dla wielu uczestników to proste, ale skuteczne zabezpieczenie, które może zniechęcić złodzieja i ułatwić odzyskanie sprzętu.
Procedura jest standardowa i powtarzalna: najpierw policjant sprawdza w systemie informatycznym, czy dany rower nie figuruje na tzw. “czarnej liście”. Gdy nic nie wskazuje na kradzież lub inne problemy, na ramę jednośladu nanoszony jest indywidualny numer identyfikacyjny.
Po oznakowaniu właściciel otrzymuje kartę identyfikacyjną roweru, która zawiera najważniejsze dane — dokument przydaje się, gdy zachodzi potrzeba zgłoszenia utraty lub identyfikacji sprzętu. Dzięki temu policja ma większe szanse ustalić właściciela i zwrócić mu pojazd.
Skuteczne zabezpieczenie i proste kroki - co warto wiedzieć
Zabezpieczenie roweru poprzez jego oznakowanie zmniejsza ryzyko kradzieży i przyspiesza procedury w przypadku odnalezienia jednośladu. Informacje o aktualnych akcjach oraz zasadach oznakowania udzielane są przez Komendę Miejską Policji we Włocławku.
Jeśli chcesz, by Twój rower miał trwały numer identyfikacyjny i kartę właściciela, zgłoś się do włocławskiej komendy w godzinnym trybie podanym przez policję lub sprawdź dostępne terminy bezpośrednio w komendzie. To prosta czynność, która może uratować Twój sprzęt i dać spokój na miejskich ścieżkach rowerowych.
Na podst. KMP we Włocławku
Ostatnie Artykuły

Puchar Mistrzów na stadionie OSiR. Młodzi lekkoatleci staną na starcie

BezCENne Czytanie ruszyło we Włocławku. Książki znów są w centrum

Na trzech ulicach zabraknie wody. MPWiK zapowiada przerwę

Precyzyjne regaty na Zalewie Włocławskim. Kujawiak Cup i Puchar Polski 10R

We Włocławku policjanci pokazali seniorom, jak nie stracić dorobku życia

Brześć Kujawski w centrum debaty o inwestycjach i nieruchomościach

Skarbiec Fajansu po zmroku. Ceramika, gra i nocne odkrycia

Na kilku ulicach zabraknie wody. MPWiK zapowiada poranne prace we Włocławku

We Włocławku policjanci ostrzegli seniorów przed oszustami na wnuczka

Włocławek znów gra o Pol’‘and’‘Rock - 17 zespołów stanie na scenie Browaru B.

Dach, gabinety i podziemne przejście. Urząd Miasta pokaże kulisy

Kogucik wraca w rodzinnej wersji. We Włocławku szykują zabawę z kolorem

Policjanci z Włocławka wrócili ze srebrnym medalem z turnieju w Sianowie

