Zlot pilotów UL w Kruszynie 16 sierpnia, 50 załóg nad Włocławkiem

W sobotni wieczór nad Włocławkiem zrobi się gwarno i głośno — około 50 załóg maszyn ultralight przeleci wzdłuż granic miasta w ramach Ogólnokrajowego Zlotu Pilotów UL. Spodziewajcie się widowiska tuż po zachodzie słońca!
- Przyjdź i spójrz w niebo nad Włocławkiem — zapowiedziano pokaz ultralight
- Zobacz gdzie i kiedy — Kruszyn i granice miasta w roli głównej
Przyjdź i spójrz w niebo nad Włocławkiem — zapowiedziano pokaz ultralight
OGŁÓŚENIE: Ogólnokrajowy Zlot Pilotów UL odbywa się w dniach 15–17 sierpnia 2025 na lotnisku w Kruszynie. Najbardziej widowiskowy moment zaplanowano na sobotę 16 sierpnia około godz. 19:30, kiedy to wzdłuż granic Włocławka przelecą różne maszyny: samoloty, motolotnie i wiatrakowce.
Zobacz gdzie i kiedy — Kruszyn i granice miasta w roli głównej
MIEJSCE: lotnisko w Kruszynie. GODZINA: sobota 16.08.2025, około 19:30. Zakres wydarzenia obejmuje również przelot wzdłuż granic Włocławka, dlatego najlepsze miejsca do obserwacji to tereny przyległe do miejskich granic i punktów widokowych od strony lotniska.
Skala pokazu jest spora — organizatorzy zapowiadają udział około 50 załóg. To mieszanka samolotów ultralight, motolotni oraz wiatrakowców, co daje różnorodny i dynamiczny program powietrzny. Jeśli lubisz spektakularne przeloty i dźwięk silników wieczorem, warto zaplanować sobotni spacer lub wyjście na zewnątrz.
Przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas obserwacji: wybieraj bezpieczne miejsca z dobrym widokiem, nie blokuj dróg ani terenów przyległych do pasa lotniska oraz respektuj ewentualne wskazania służb porządkowych na miejscu. Organizatorzy proszą o uszanowanie stref lotniskowych i stosowanie się do instrukcji.
Pokaz jest częścią trzydniowego zlotu, więc jeśli przegapisz sobotni przelot, będziesz mógł trafić na pozostałe atrakcje i spotkania towarzyszące imprezie na terenie lotniska w Kruszynie w dniach 15–17 sierpnia 2025.
Na podstawie: UM Włocławek
Ostatnie Artykuły

Sezon nad wodą rusza w dwóch turach. Włocławek stawia na rejsy i spacery

Awionetka stanęła w ogniu pod Włocławkiem - to był test na czas

Dwie perspektywy na codzienność. Nowa wystawa w sercu Włocławka

Z lasu na ścianę galerii - Włocławek ogląda ptaki Anny Ritter

Włocławek stawia na zabytki w rewitalizacji. Rusza nowe wsparcie ekspertów

Robot chirurgiczny wszedł do gry. Pierwszy taki zabieg we Włocławku już za nami

Włocławek zyska 260 nowych drzew. Ruszyły nasadzenia zastępcze

Brawura pod lupą policji - 183 kierowców jechało za szybko

Weekend rozliczył kierowców we Włocławku - 8 praw jazdy i pijany rowerzysta

Przy szpitalu na Wienieckiej ma stanąć parking, na który czekano od lat

Darmowe korepetycje dla ósmoklasistów w Kawiarni Obywatelskiej

Na Zazamczu znów ruszy biegowa fala. Kujawiak przyciąga rekordową liczbę chętnych

Dzień Ziemi w Parku na Słodowie pokaże, jak stary przedmiot zyskuje drugie życie

