Centrum Kultury Browar B.” zaprasza na cykl spotkań Sztuka odpoczynku”

Centrum Kultury Browar B.” zaprasza na cykl spotkań Sztuka odpoczynku”

Centrum Kultury Browar B.” zyskało nowe możliwości dzięki programowi Kultura Dostępna! Już wkrótce mieszkańcy będą mogli skorzystać z wyjątkowych wydarzeń kulturalnych dostosowanych do ich potrzeb.

  • Nowe inicjatywy kulturalne w Centrum Kultury Browar B.”
  • Dostosowane wystawy i szkolenia w Browarze B.

Nowe inicjatywy kulturalne w Centrum Kultury Browar B.”

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, że Centrum Kultury Browar B.” znalazło się w gronie 162 beneficjentów programu Kultura Dostępna. To ogromny sukces, który otwiera drzwi do wielu fascynujących projektów!

W ramach projektu Sztuka odpoczynku” zaplanowano cykl spotkań, które mają na celu rozwijanie kompetencji kulturalnych osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów. Wydarzenia te będą doskonałą okazją do integracji oraz wymiany doświadczeń.

Dostosowane wystawy i szkolenia w Browarze B.

Jednym z kluczowych elementów projektu będzie przystosowanie wystaw oraz organizacja wydarzeń kulturalnych, takich jak spektakle czy koncerty, dla osób głuchych. Dodatkowo, planowane jest szkolenie z zakresu polskiego języka migowego (PJM) dla pracowników instytucji kultury, co znacząco wpłynie na jakość obsługi osób z różnymi potrzebami.

To wyjątkowa szansa na wzbogacenie oferty kulturalnej w regionie oraz stworzenie przestrzeni, w której każdy będzie mógł poczuć się komfortowo i swobodnie. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia nadchodzących wydarzeń i aktywnego uczestnictwa!