Policja Włocławek: Złamał sądowy zakaz i nie zatrzymał się do kontroli drogowej
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami, doprowadzając do kolizji z radiowozem. Okazało się, że 25-latek jechał wbrew sądowemu zakazowi.
Do zdarzenia doszło wczoraj (22.12.2023) około godziny 3:00 w centrum Włocławka. Policjanci podczas patrolu zwrócili uwagę na forda, którego kierujący na widok radiowozu przyśpieszył. Postanowili go skontrolować, aby ustalić powód takiej reakcji. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, które jednak kierowca zignorował i zaczął uciekać. Kontynuował ucieczkę pomimo wciąż dawanych przez mundurowych sygnałów do zatrzymania. Jechał ulicami Włocławka, a następnie gminy Fabianki, kierując się w stronę powiatu lipnowskiego. Pościg zakończył się w miejscowości Krojczyn, gdzie doprowadził do kolizji z radiowozem. W jej wyniku stracił panowanie nad pojazdem i dachował.
Okazało się, że poza 25-letnim kierowcą w aucie jechali jeszcze dwaj pasażerowie. Wszyscy to mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego.
Kierujący był trzeźwy, jednak wstępne sprawdzenie testerem wykazało, że może być pod wpływem marihuany. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań w tym zakresie. Dodatkowo wyszło na jaw, że ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do marca 2024 roku.
Dzisiaj (23.12.2023) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli pomimo dawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz za złamanie zakazu sądowego. Może mu za to grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za wykroczenia drogowe.
__ Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.08 MB)
Komenda Miejska Policji we Włocławku, wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/informacje/wiadomosci/143679,Zlamal-sadowy-zakaz-i-nie-zatrzymal-sie-do-kontroli-drogowej.html
Ostatnie Artykuły

Pierwsze Karty Mieszkańca Włocławka zaczną wygasać. Trzeba pilnować terminu

Na miejskich kąpieliskach rusza sezon. Są godziny i przerwy na basenach

Jubileusz w galerii zaczyna się od zbiorów, które budowały jej tożsamość

Komendant KMP zagrał w Lubrańcu - mecz miał drugie dno

Włocławek pod lupą policji - 134 kierowców przekroczyło prędkość przy pasach

Sześć osób z pisakami wpadło na bulwarach pod mostem we Włocławku

Radiowóz, sprzęt wodny i odblaski - policjanci z Włocławka w Boniewie

Nowy plac zabaw przy żłobku na Zazamczu i kolejne pieniądze na najmłodszych

Miasteczko Zdrowia wraca do Włocławka z ofertą badań bez zapisów

Patron miasta wraca do centrum Włocławka na uroczystą mszę

Mural Baczyńskiego dostał więcej czasu. Zgłoszenia wciąż czekają

Na stronie Brześcia Kujawskiego pojawiły się ważne komunikaty i ślad po święcie żuru

AI i automatyzacja wchodzą do włocławskiego biznesu. Będzie też panel ekspertów

Włocławek pyta o zieleń. Ankieta ma zmienić zasady dla parków i skwerów
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia NMP Królowej Polski we Włocławku - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Delegatura WIOŚ we Włocławku - kontakt, godziny i zgłaszanie interwencji
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy - Oddział we Włocławku
- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku - kontakt, bilety, ulgi i dodatkowe usługi
- Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku - bilety, godziny kasy, warsztaty i dojazd
- Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki Delegatura we Włocławku - paszporty, cudzoziemcy, e-usługi
