Włocławscy policjanci kolejny raz podjęli działania podnoszące poziom bezpieczeństwa na drogach. Szczególną uwagę zwracano na wykroczenia popełniane przez pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu. Wszystko po to, żeby ograniczyć zdarzenia drogowe z ich udziałem.

Policjanci z włocławskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu. Przez cały wczorajszy dzień (14.11.2023) mundurowi w ramach działań  „BEZPIECZNY PIESZY” sprawdzali zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego. To właśnie oni w konfrontacji z pojazdem są najbardziej narażeni na poważne urazy, a nawet utratę życia.

W czasie akcji funkcjonariusze ujawnili 35 wykroczeń związanych z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Najczęstszym przewinieniem pieszych było przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, natomiast wśród kierowcy niestosowanie się do ograniczeń prędkości w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

  • Policjant podczas działań na drodze
  • Policjant podczas działań na drodze
  • Policjant podczas działań na drodze