Policja Włocławek: Zachowajmy szczególną ostrożność w rejonie przejścia dla pieszych!
Wczoraj (01.09.22) doszło we Włocławku do potrącenia starszej kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych. 75-latka trafiła z obrażeniami do szpitala. Obecnie policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku komunikacyjnego i apelują do użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych!
Wczoraj (01.09.22) około godz. 16.00 włocławscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na ul. Wiejskiej we Włocławku. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy zajęli się ustalaniem okoliczności zdarzenia.
Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 56-letnia kierująca pojazdem toyota, jadąc ulicą Planty II na skrzyżowaniu z ulicą Wiejską skręciła w prawo, gdzie nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 75-letnia piesza przechodziła przez przejście dla pieszych mając zielone światło. W wyniku zdarzenia Seniorka doznała obrażeń powyżej dni 7 i trafiła do szpitala. Policjanci ustalili, że kierująca była trzeźwa. Zatrzymali kobiecie prawo jazdy i obecnie prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego.
Apelujemy o ostrożność na drogach, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych! Stosujmy się do przepisów i obserwujmy zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Niezależnie od tego czy jesteśmy pieszym, czy kierowcą, powinno nam jednakowo zależeć na naszym wspólnym bezpieczeństwie. Bądźmy rozważni i odpowiedzialni!
Komenda Miejska Policji we Włocławku, wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/informacje/wiadomosci/129174,Zachowajmy-szczegolna-ostroznosc-w-rejonie-przejscia-dla-pieszych.html
Ostatnie Artykuły

Pierwsze Karty Mieszkańca Włocławka zaczną wygasać. Trzeba pilnować terminu

Na miejskich kąpieliskach rusza sezon. Są godziny i przerwy na basenach

Jubileusz w galerii zaczyna się od zbiorów, które budowały jej tożsamość

Komendant KMP zagrał w Lubrańcu - mecz miał drugie dno

Włocławek pod lupą policji - 134 kierowców przekroczyło prędkość przy pasach

Sześć osób z pisakami wpadło na bulwarach pod mostem we Włocławku

Radiowóz, sprzęt wodny i odblaski - policjanci z Włocławka w Boniewie

Nowy plac zabaw przy żłobku na Zazamczu i kolejne pieniądze na najmłodszych

Miasteczko Zdrowia wraca do Włocławka z ofertą badań bez zapisów

Patron miasta wraca do centrum Włocławka na uroczystą mszę

Mural Baczyńskiego dostał więcej czasu. Zgłoszenia wciąż czekają

Na stronie Brześcia Kujawskiego pojawiły się ważne komunikaty i ślad po święcie żuru

AI i automatyzacja wchodzą do włocławskiego biznesu. Będzie też panel ekspertów

Włocławek pyta o zieleń. Ankieta ma zmienić zasady dla parków i skwerów
Przydatne dane teleadresowe
- Miejska Jadłodajnia „U Świętego Antoniego" we Włocławku - posiłki, bony, kontakt i godziny
- Oddział Celny we Włocławku - kontakt, plac odpraw i zakres działań
- Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego we Włocławku - kontakt, awarie, e-BOK i zasady najmu
- Dom Pomocy Społecznej Nowomiejska 19 we Włocławku - kontakt, usługi i przyjęcie
- BAZA Sp. z o.o. - kontakt, targowiska, cmentarze i strefa parkowania we Włocławku
- Dom Pomocy Społecznej we Włocławku - kontakt, przyjęcie, warunki pobytu
