Kontrole drogowe przeprowadzone przez włocławskich policjantów zakończyły się dla dwóch mężczyzn 3-miesięcznym aresztem tymczasowym. Zarówno 42, jak i 31-latek posiadali znaczne ilości narkotyków, więc teraz muszą się liczyć z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zatrzymania doszło w miniony piątek (12.08.22) około godz. 20.30 przy ul. Okrzei we Włocławku. Policjanci ogniwa wywiadowczego zwrócili wówczas uwagę na przemieszczjącego się forda, którego kierujący zaczął się nagle nerwowo rozglądać. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiej reakcji i zatrzymali pojazd do kontroli. Sprawdzenie trzeźwości kierowcy wykazało, że 42-latek był trzeźwy, ale i tak nie uniknie kary. Policjanci znaleźli bowiem w pojeździe podejrzanie wyglądające środki, które zabezpieczyli do dalszych badań. Wykazały one, że jest to blisko 50 gramów marihuany, ponad 30 gramów amfetaminy i kilkanaście tabletek ecstasy. Kierujący trafił więc do policyjnego aresztu.

Następnego dnia (13.08.22) około godz. 21.00 inna załoga Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego przeprowadziła podobną interwencję przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej we Włocławku. Tym razem zatrzymała do kontroli volkswagena, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie zmienił pas ruchu. Kontrola kierowcy nie wykazała żadnych nieprawidłowości, w przeciwieństwie do dwóch jadących z nim pasażerów.

Policjanci znaleźli przy 31 i 22-latku amfetaminę, dlatego mężczyźni zostali zatrzymani. Młodszy z nich usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. O wiele surowsza kara czeka starszego z mężczyzn, gdyż posiadał więcej niedozwolonej substancji – prawie 200 gramów amfetaminy.

Zarówno 42-latek jadący fordem, jak i 31-letni pasażer volkswagena zostali doprowadzeni przez policjantów do prokuratury, gdzie obaj usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi im za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd zastosował już wobec mężczyzn 3-miesięczne areszty tymczasowe.