Rozpoczynający się wydłużony weekend, to prawdopodobieństwo zwiększonego ruchu podróżnych. Włocławscy policjanci będą zwracać uwagę na to, co dzieje się na drogach naszego regionu. Wszystko po to, aby każdy z nas dojechał bezpiecznie do celu podróży. Pamiętajmy, że w czwartek (16.06.2022) odbywać się będą procesje „Bożego Ciała” i mogą w związku z tym występować utrudnienia na drogach miasta i powiatu włocławskiego.

Od środy (15.06.2022) do niedzieli (19.06.2022) policjanci będą dbać o bezpieczeństwo na drogach przebiegających przez teren działania włocławskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczny Weekend". Sprzyjająca pogoda i trochę wolnego czasu pozwalają na zaplanowanie wyjazdów na wypoczynek. Wiąże się to ze zwiększonym ruchem podróżnych i ryzykiem wystąpienia różnych zdarzeń na drogach. Stąd też policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i zdjęcie nogi z gazu.

Podczas prowadzonych działań patrole zdecydowanie reagować będą na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości, nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowym wyprzedzanie, szczególnie w miejscach zabronionych. Zwracać będą również uwagę na nieprawidłowe zachowanie kierujących pojazdami wobec pieszych, ale też na wykroczenia popełniane przez pieszych. W każdym przypadku kontroli mundurowi będą sprawdzać również stan trzeźwości kierujących pojazdami.

Natomiast w związku z przypadającym 16 czerwca br. „Bożym Ciałem” przypominamy o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym związanych z odbywającymi się procesjami. Podczas tych uroczystości może dochodzić do chwilowego wstrzymania ruchu drogowego. Dlatego też zachowajmy ostrożność, widząc przemieszczającą się procesję zwolnijmy i stosujmy się do wydawanych przez uprawnione osoby sygnałów i wskazań w kwestii ewentualnych objazdów.