Postawa mieszkańców, którzy wezwali służby mając podejrzenia co do trzeźwości kierowców pozwoliła wyeliminować z ruchu dwoje kierujących pod wpływem alkoholu. W jednym przypadku zatrzymania dokonał patrol ruchu drogowego, a w drugim powiadomieni strażnicy miejscy. Zatrzymana kobieta miała ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie, natomiast mężczyzna 2,2 promila.

Do pierwszej sytuacji doszło wczoraj (06.01.2022) w miejscowości Warząchewka Nowa około godziny 16. Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że kierowca hondy może być pod wpływem alkoholu i przemieszcza się z Warząchewki Polskiej do Warząchewki Królewskiej. Wysłany na miejsce patrol ruchu drogowego zauważył opisany w zgłoszeniu  pojazd, który na widok radiowozu zatrzymał się. Za kierowcą auta siedział 42-letni mieszkaniec gm. Włocławek, u którego badanie trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast godzinę później dyżurny został powiadomiony o kierującej volkswagenem, która przyjechała na stację paliw przy ulicy Okrzei we Włocławku i prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Świadek zareagował widząc, że kobieta ma problem z utrzymaniem się na nogach i nie może trafić kluczykiem w zamek drzwi. Akurat w tym czasie na stację podjechał radiowóz straży miejskiej, dlatego świadek przekazał funkcjonariuszom swoje spostrzeżenia. Strażnicy ujęli kobietę, a następnie przekazali ją wezwanym na miejsce policjantom. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 60-latki i okazało się, że ma ona ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.

W obu tych sprawach policjanci prowadzą teraz postępowania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna. Mundurowi już zatrzymali im prawa jazdy.