Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Ratują w sytuacjach zagrożenia i dają poczucie bezpieczeństwa. W 2021 roku do mieszkańców 78 gmin i miast Kujawsko-Pomorskiego trafi 3 tysiące bransoletek życia. Część partnerów rozpoczęła już rekrutację uczestników, wkrótce ruszą kolejne. Koordynatorem programu jest marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu (ROPS). Informacje o realizatorach i danych kontaktowych można uzyskać pod numerem telefonu 56 657 14 69 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wdrożonym pilotażowo opiekuńczo-ratunkowym systemem teleopieki domowej - na który składają się mobilne urządzenia do szybkiego przywoływania pomocy oraz działające 24 godziny na dobę centrum operacyjne – objętych jest obecnie 210 osób. 

Podlegający marszałkowi województwa ROPS rozszerzył w tym roku program, dzięki czemu ta forma opieki trafi na początek do trzech tysięcy osób (z opcją poszerzenia w przypadku większego zainteresowania). Zainteresowane osoby mieszkające na terenie gmin i miast, które zadeklarowały chęć udziału w przedsięwzięciu, mogą zgłaszać się bezpośrednio do realizatorów.

We Włocławku jest to Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku: (54) 423 23 45.

Pełna informacja na ten temat: www.kujawsko-pomorskie.pl.


Fot. Szymon Zdziebło/ tarantoga.pl dla UMWKP