UM Włocławek: Kampania informacyjno-promocyjna 1 % Zostawiam we Włocławku”
Rok do roku zachęcamy mieszkańców Włocławka do przekazywania 1% podatku na lokalne organizacje pozarządowe.
Głównym celem zaplanowanych działań jest zachęcenie mieszkańców Włocławka do przekazania 1 % podatku na lokalne OPP oraz utrzymanie porównywalnej kwoty do uzyskanej w poprzednich edycjach. W tym roku 28 organizacji z Włocławka jest uprawnionych do pozyskiwania środków z 1 % podatku.
Przekazując 1% nic nie tracisz. Wspierasz działalność organizacji na rzecz włocławian. Ważne zadania i cele społeczne, akcje charytatywne… Wszystko to dzieje się z pożytkiem dla Włocławka i nas samych.
- Nawet najmniejsza kwota ma znaczenie.
- To przykład aktywności i odpowiedzialności obywatelskiej.
- Budujemy w ten sposób naszą lokalną tożsamość.
Pamiętajmy 1% to nie tylko największe Organizacje Pożytku Publicznego. Te mniejsze działające lokalnie są godne naszego zaufania. To organizacje wspierające osoby niepełnosprawne, seniorów, edukację dzieci i młodzieży, ekologię, zwierzęta.
Mamy prawo zdecydować, na co przekazany zostanie nasz 1% podatku, skorzystajmy z tego!
Każdy mieszkaniec Włocławka może mieć wpływ na rozwój swojej dzielnicy i całego miasta.
Informacje z wykazem organizacji pożytku publicznego będą dystrybuowane w miejscach użyteczności publicznej, na słupach ogłoszeniowych oraz w przestrzeni wirtualnej na stronie cop.wloclawek.pl oraz w mediach społecznościowych.
Urząd Miasta Włocławek, wloclawek.pl/pl/artykul/76/16871/kampania-informacyjno-promocyjna-1-zostawiam-we-wloclawku
Autor: krystian