Policja Włocławek: Podsumowanie działań na drodze K-62 włocławskiej grupy SPEED
Policjanci z włocławskiej drogówki działający w grupie SPEED wspólnie z kolegami z Inowrocławia i Radziejowa przeprowadzili na drodze K-62 działania prewencyjne. Efektem służby włocławskiej grupy SPEED były 22 mandaty karne, 1 zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz zatrzymany 1 dowód rejestracyjny.
Policjanci ruchu drogowego podejmują różnego typu działania na drogach, których głównym celem jest ograniczenie ilości zdarzeń i eliminowanie z ruchu kierowców zbyt szybko jadących oraz prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Jedno z takich przedsięwzięć odbyło się w piątek (25.10.2019) w godzinach 6-14 na drodze krajowej nr 62 przebiegającej przez trzy powiaty woj. kujawsko-pomorskiego. Policjanci ruchu drogowego z Inowrocławia, Radziejowa i grupy SPEED z Włocławka wspólnie realizowali wzmożone działania wykorzystując mierniki prędkości oraz pojazdy z videorejestratorami. Patrolując drogę K-62 mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości, niezapinaniem pasów bezpieczeństwa oraz niezgodnym z przepisami przewożeniem dzieci. Również pod lupą funkcjonariuszy były wykroczenia związane z bezpieczeństwem pieszych tj. nieustąpienie pierwszeństwa na pasach, przejeżdżanie obok zatrzymującego się pojazdu w celu przepuszczenia pieszego.
W sumie policjanci z włocławskiej grupy SPEED przeprowadzili 21 kontroli drogowych, podczas których jednocześnie sprawdzili kierujących pod względem stanu trzeźwości. Na szczęście wszyscy skontrolowani kierowcy byli bez zarzutów. Nie znaczy to jednak, że obyło się bez innych konsekwencji. W sumie mundurowi z Włocławka za popełnione wykroczenia wystawili 22 mandaty karne, z których 13 dotyczyło przekroczenia prędkości.
Jeden z kierowców, oprócz mandatu i punktów za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym, stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Okazało się, że jadąc Aleją Kazimierza Wielkiego we Włocławku jaguarem w pobliżu oznakowanego przejazdu dla rowerów, 67-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h, gdzie obowiązywało 40 km/h.
Kierowcy winni pamiętać, że takie działania będą realizowane, wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpiecznie.
Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Komenda Miejska Policji we Włocławku, wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/, wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/informacje/wiadomosci/102298,Podsumowanie-dzialan-na-drodze-K-62-wloclawskiej-grupy-SPEED.html
Ostatnie Artykuły

Pierwsze Karty Mieszkańca Włocławka zaczną wygasać. Trzeba pilnować terminu

Na miejskich kąpieliskach rusza sezon. Są godziny i przerwy na basenach

Jubileusz w galerii zaczyna się od zbiorów, które budowały jej tożsamość

Komendant KMP zagrał w Lubrańcu - mecz miał drugie dno

Włocławek pod lupą policji - 134 kierowców przekroczyło prędkość przy pasach

Sześć osób z pisakami wpadło na bulwarach pod mostem we Włocławku

Radiowóz, sprzęt wodny i odblaski - policjanci z Włocławka w Boniewie

Nowy plac zabaw przy żłobku na Zazamczu i kolejne pieniądze na najmłodszych

Miasteczko Zdrowia wraca do Włocławka z ofertą badań bez zapisów

Patron miasta wraca do centrum Włocławka na uroczystą mszę

Mural Baczyńskiego dostał więcej czasu. Zgłoszenia wciąż czekają

Na stronie Brześcia Kujawskiego pojawiły się ważne komunikaty i ślad po święcie żuru

AI i automatyzacja wchodzą do włocławskiego biznesu. Będzie też panel ekspertów

Włocławek pyta o zieleń. Ankieta ma zmienić zasady dla parków i skwerów
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku - kontakt, godziny, cenniki i obiekty
- Miejska Jadłodajnia „U Świętego Antoniego" we Włocławku - posiłki, bony, kontakt i godziny
- Państwowa Inspekcja Pracy we Włocławku - kontakt, skargi i porady prawne
- Parafia Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła we Włocławku - msze, kancelaria, sakramenty
- Nadleśnictwo Włocławek - kontakt, leśnictwa, drewno opałowe i edukacja leśna
- Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki Delegatura we Włocławku - paszporty, cudzoziemcy, e-usługi
