UM Włocławek: Zbliża się półmetek rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski

1 min czytania

Trwa rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski” z wykorzystaniem bezpłatnej aplikacji o tej samej nazwie.

Po dziesięciu dniach rywalizacji Włocławek jest w środku stawki tuż za Bydgoszczą, plasując się na 9. miejscu wśród 23. miast biorących udział w tym projekcie. Przed Włocławkiem oprócz Bydgoszczy znajdują się m.in. Gorzów Wlkp. i Przemyśl, a niżej w rankingu plasują się m.in. Toruń, Grudziądz, Płock i Koszalin.

O zajmowanym miejscu w rankingu decyduje liczba przejechanych na rowerze kilometrów przez mieszkańców korzystających z aplikacji Rowerowa Stolica Polski”. Przy czym przejechane kilometry” są odpowiednio przeliczane wg algorytmu uwzględniającego liczbę mieszkańców danego miasta. W ten sposób wielkość miasta nie ma znaczenia zastosowanie algorytmu daje równe szanse zarówno dużym jak i średnim i małym miastom.

Rywalizacja przyspiesza z dnia na dzień. Każdy kolejny kilometr przejechany na rowerze daje nam szansę na zajęcie jak najwyższego miejsca w rywalizacji. Jednak przede wszystkim udział w rywalizacji z wykorzystaniem darmowej aplikacji Rowerowa Stolica Polski”, to doskonała zabawa oraz możliwość aktywnego spędzenia czasu. Dla najaktywniejszych przewidziano również ciekawe nagrody rzeczowe. Dlatego warto włączyć się do wspólnej zabawy z mieszkańcami ponad dwudziestu miast z całej Polski.

_ Szczegółowe materiały na ten temat
_

Urząd Miasta Włocławek, http://www.wloclawek.pl/, wloclawek.pl/pl/artykul/76/13105/zbliza-sie-polmetek-rywalizacji-o-miano-rowerowej-stolicy-polski

Autor: krystian