Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Maszyna do tynkowania

Optymalizacja pracy, w każdej firmie, jest najważniejszym zadaniem, każdego przedsiębiorcy. Jest to nieodzowne, aby móc sprostać konkurencji i zaoferować klientom usługi najwyższej jakości w cenie, która ich nie odstraszy. Dla przedsiębiorcy budowlanego, jednym ze sposobów optymalizacji jest inwestowanie w nowoczesny sprzęt, taki jak maszyna do tynkowania.

Agregat do tynków

Agregat do tynków to bardzo pomocne urządzenie. Jego schemat pracy jest stosunkowo prosty, lecz korzyści płynące z jego zastosowania są niebagatelne. Maszyny do tynkowania zbudowane są ze specjalnej pompy, która połączona jest z pojemnikiem na zaprawę. Pompa o odpowiedniej mocy zasysa zaprawę, a pracownik kierując na ścianę dyszę maszyny tynkarskiej, nakłada na nią zaprawę.

Dobre agregaty mają zasięg podawania, dochodzący nawet do 50 metrów. Jest to umożliwione dzięki mocnym, jedno lub trójfazowym silnikom. W zależności od używanej zaprawy, oraz od typu maszyny, większość agregatów jest w stanie osiągnąć wydajność pracy na poziomie od 6 do 60 litrów na minutę.

Ceny agregatów do tynków strukturalnych

Niestety ceny agregatów do tynków strukturalnych, oraz ceny agregatów do tynków maszynowych, są dość wysokie. Trzeba jednak traktować to, jako inwestycję, która z założenia powinna się dość szybko zwrócić. Na zakupie maszyny do tynków, najbardziej skorzystają ekipy budowlane, które specjalizują się w wykonywaniu elewacji. Jednak agregaty do tynków wykorzystywane są również wewnątrz budynków. W takim przypadku należy dobrać maszynę tak, aby pasowała do możliwości wykorzystania jej w danej firmie.

Jak wybrać maszynę do tynkowania

Na serwisach aukcyjnych jest wiele ogłoszeń dotyczących sprzedaży agregatów tynkarskich. Przed zakupem, należy jednak bardzo dokładnie się zastanowić, czego właściwie potrzeba w konkretnej firmie. Maszyny tynkarskie różnią się konstrukcją, mocą i przeznaczeniem. Najpopularniejsze na allegro są maszyny tynkarskie pft g4.

Kupując taką maszynę, trzeba zwrócić uwagę na to, czy moc jej pompy jest odpowiednio duża i sprosta wymaganiom zapraw, które używają dane firmy. W przeciwnym razie, silnik może się szybko zniszczyć, a jego bieżąca eksploatacja będzie wymagała sporych nakładów finansowych.

Poza tym, warto się zastanowić nad tym, czy dana maszyna jest odpowiednio mobilna. Agregat tynkarski służący do użytku wewnętrznego, powinien być odpowiednio mały, przez co również mobilny, by można było go swobodnie przemieszczać pomiędzy pomieszczeniami.

Zakup maszyny do tynków

Przed zakupem maszyny do tynkowania, należy również odpowiedzieć sobie na pytanie: czy jest to w ogóle potrzebne? Na rynku istnieje kilka innych opcji, poza zakupem nowego agregatu do tynków.

Można kupić używany, na serwisach aukcyjnych, lub na giełdach. Jednak można również wynająć taki sprzęt.

Wynajem maszyny do tynkowania

Wynajem maszyny do tynków, jest optymalną opcją dla małych firm, które nie chcą ponosić dużych, jednostkowych kosztów. Wynajmując agregat tynkarski, można swobodnie dobrać jego typ do używanej przez siebie zaprawy, oraz dostosować model do warunków pracy, w zależności od tego, czy będzie to praca wewnątrz, czy też na zewnątrz budynku.