Policja Włocławek: Kolejne dwa dni majówki’ na włocławskich drogach
Włocławscy policjanci dokładają wszelkich starań, by długi, majowy weekend na naszych drogach należał do bezpiecznych. Kontrolują trzeźwości kierowców i reagują na niebezpieczne wykroczenia drogowe, by zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników dróg.
Wydłużone weekendy, w tym wyczekiwana majówka” to okoliczności sprzyjające wyjazdom poza miejsce zamieszkania. Wynikiem tego jest zwiększony ruch na drogach, dlatego też policjanci podejmują działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. W ramach prowadzonych w dniach 29.04-04.05.202022 działań na drogach regionu kontrolują stan trzeźwości kierujących, a także stan techniczny pojazdów. Mundurowi reagują także na szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym oraz sprawdzają prawidłowość przewożenia dzieci i stosowanie pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zwracają też uwagę na utrudnienia w ruchu i w razie konieczności powiadamiają o nich odpowiedniego zarządcę drogi.
Przez ostatnie dwa dni akcji Bezpieczny weekend majowy” tj. 2 i 3 maja br. włocławscy mundurowi odnotowali 14 kolizji, w tym jedną spowodowaną przez nietrzeźwego kierującego.
Do zdarzenia z nietrzeźwym kierującym doszło w poniedziałek (02.03.2022) tuż po godzinie 23:00 w miejscowości Agnieszkowo (gm. Lubraniec). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem mini cooper nie dostosował prędkości do warunków na drodze i po zjechaniu z niej uderzył w drzewo, Na szczęście kierowca nie odniósł poważnych obrażeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Policjanci sprawdzili trzeźwość 27-latka, które wykazało u niego 2,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zdarzenia drogowego będzie odpowiadał przed sądem. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Mamy nadzieję, że czas majówki”, która zakończy się w dniu dzisiejszym (04.05.22) będzie bezpiecznym czasem na naszych drogach.
Komenda Miejska Policji we Włocławku, wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/informacje/wiadomosci/125803,Kolejne-dwa-dni-majowki-na-wloclawskich-drogach.html
Ostatnie Artykuły

Bezpłatny spacer z przewodnikiem pokaże zabytki Włocławka

Na Włowerze da się płacić mniej. Zniżka działa po jednej aktywacji

Greckie bistro zgarnęło 74 procent głosów. Śródmieście ma nowego faworyta

Włocławek dołącza do cyfrowej infostrady. E-usługi mają przyspieszyć

Jedna chwila nad wodą może skończyć się tragedią - policja ostrzega

Letni koncert w Browarze B przypomni, że marzenia nie lubią ciszy

Tenisowy hit trafi do Włocławka. Polska zagra ze Szwecją o wielką stawkę

W Śródmieście Cafe ruszają zajęcia dla seniorów. Chodzi o sprawność na co dzień

Nowe fajansowe pamiątki trafiły do Informacji Turystycznej we Włocławku

Dziesięć nowych łóżek pozwala rodzicom zostać przy dzieciach także nocą

Na drogach Włocławka wpadły trzy osoby - jedna miała ponad 0,9 promila

Rodzice mogą już składać wnioski. 300 zł na ucznia wraca z ZUS

Karta Mieszkańca traci ważność. Włocławianie muszą pilnować terminu

Włocławek przypomni noblistę - Reichstein wraca na ulice i do kuchni
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska Policji we Włocławku - kontakt, adres i zgłaszanie spraw
- Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie we Włocławku - kierunki, zapisy, kontakt
- Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych - oferta i kontakt
- Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki Delegatura we Włocławku - paszporty, cudzoziemcy, e-usługi
- Parafia Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła we Włocławku - msze, kancelaria, sakramenty
- Urząd Miasta Włocławek - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
