Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Efektowne botki peep toe

Buty peep toe, zwane też open toe, czyli po prostu odsłaniające palce przy jednoczesnym zakrywaniu całych stóp (czasem odkryte są też pięty), były wielkim hitem kilka sezonów temu, ciągle jednak są chętnie wybierane. Motyw odsłaniania palców przez specjalne wycięcia na tyle spodobał się producentom, że stosują go nie tylko w przypadku czółenek, ale też botków. Choć może to wydawać się nieco dziwne - wszak botki z zasady mają zapewniać ciepło, takie buty mają wiele zalet, a przede wszystkim - wyglądają bardzo efektownie.

Podkreślenie kobiecości

Po botki peep toe najchętniej sięgają panie kochające kobiece buty, gdyż nie da się ukryć, że takie obuwie jest bardzo kobiece, a często nawet zmysłowe. Botki open toe mogą nawet wyglądać nieco prowokująco, zwłaszcza gdy mają inne godne uwagi elementy, jak sznurowania czy utrzymane są w zmysłowym czerwonym kolorze. Takich propozycji na rynku nie brakuje i są one wybierane głównie przez odważne kobiety. Znaleźć też jednak można botki z odkrytymi palcami w dużo bardziej zrównoważonych wersjach, które dają znacznie więcej możliwości jeśli chodzi o ich wykorzystywanie.

Kiedy się przydadzą?

Ze względu na oczywisty fakt słabej ochrony przed chłodem, botki te preferowane są w okresie, kiedy jeszcze nie jest zimno. Ponieważ zwykle nie są ocieplane, nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgać po nie nawet latem, na przykład na wieczór - zwłaszcza że letnie wieczory nierzadko są dość chłodne. 

Jest to też dobry wybór w chłodniejsze pory roku wówczas, gdy nie trzeba dużo czasu spędzać na zewnątrz. Wiele kobiet dociera do pracy w innym obuwiu i na miejscu zmienia je na efektowne, często też mniej wygodne, buty - botki peep toe z pewnością świetnie sprawdzą się w takiej roli zawsze wtedy, gdy chce się zrobić wielkie wrażenie na otoczeniu.

Z jakiego materiału?

Podobnie jak wszystkie botki, te z odkrytymi palcami również wykonywane są z różnych materiałów, szczególnie często jednak można spotkać warianty z zamszu - droższe z prawdziwego lub znacznie tańsze - z zamszu sztucznego.