Modelowanie sylwetki truSculpt Flex

Chcesz zredukować tłuszcz na udach, pozbyć się boczków czy w szybki i bezbolesny sposób uzyskać szczupły brzuch? Dzięki nowoczesnej technologii odchudzanie bez wysiłku jest możliwe! Przekonaj się, jakie możliwości oferuje medycyna estetyczna. Poznaj skuteczne modelowanie sylwetki metodą truSculpt Flex!

Co to jest truSculpt Flex?

Wykonywany w gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie zabieg modelowania sylwetki truSculpt Flex to innowacyjna metoda modelowania sylwetki. Umożliwia odchudzanie bez siłowni za pomocą specjalistycznych elektrod, mocowanych na skórze przy użyciu jednorazowych płytek żelowych. 45-minutowa sesja z wykorzystaniem najnowocześniejszego urządzenia medycyny estetycznej daje efekt porównywalny do wykonania 54 000 przysiadów lub brzuszków.

Zabieg składa się z 3 części:

  1. PREP – przygotowanie, rozciąganie i rozgrzewka mięśni: spiralne napinanie włókien mięśniowych poprzez wywoływanie skurczów o odpowiednim kierunku i intensywności;
  2. TONE – budowanie siły i wytrzymałości mięśni poprzez wywoływanie silnych i długotrwałych skurczów przeplatanych z momentami rozluźnienia i relaksacji;
  3. SCULPT – budowanie masy mięśniowej poprzez wywoływanie szybkich, głębokich i intensywnych skurczów, które w sposób kontrolowany uszkadzają włókna mięśniowe i pobudzają organizm do ich odbudowywania oraz wzmacniania.

Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Efektem ubocznym procedury może być zmęczenie oraz umiarkowany ból mięśni, jak po intensywnym treningu na siłowni. Zaleca się przeprowadzanie 6-8 sesji z częstotliwością 2 razy w tygodniu, przy czym pomiędzy zabiegami powinno upłynąć nie mniej niż 48 godzin i nie więcej niż 7 dni. Efekty terapii uwidaczniają się w ciągu 3-4 miesięcy po jej zakończeniu. Średnio u pacjentów obserwuje się przyrost masy mięśniowej o ok. 30%.

W celu uzyskania optymalnych rezultatów wskazane jest przeprowadzanie zabiegów podtrzymujących co 4-8 tygodni. Zalecenia pozabiegowe obejmują również odpowiednią dietę: wypijanie 1,5-2,5 litra wody na dobę oraz spożywanie 1,2-2,2 gramów białek na każdy kilogram masy ciała. Bardzo ważnym elementem terapii jest także codzienna, umiarkowana aktywność fizyczna.

TruSculpt Flex – wskazania i przeciwwskazania

Celem zabiegu jest stymulacja biomedyczna, polegająca na wywołaniu intensywnych skurczów mięśni. Przeprowadza się ją w miejscach, które wymagają redukcji tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym budowaniu masy mięśniowej. Modelowanie sylwetki metodą truSculpt Flex wykonuje się w celu:

  • wyszczuplenia brzucha,
  • wyszczuplenia ud i łydek,
  • wysmuklenia ramion,
  • ujędrnienia i napięcia pośladków,
  • rozbudowania i wyrzeźbienia mięśni w miejscach zabiegowych,
  • ogólnej poprawy wyglądu sylwetki.

Warto podkreślić, że truScuplt Flex to nie tylko jeden z zabiegów na szczupły brzuch czy krągłe pośladki. Procedura sprawdza się też doskonale jako element rehabilitacji dla kobiet po porodzie. Zabieg umożliwia również przywrócenie właściwego napięcia mięśni u pacjentów, którzy w krótkim czasie znacząco zredukowali swoją masę ciała. Procedura pozwala też wzmocnić tzw. mięśnie postawy, które są szczególnie narażone na degradację u osób prowadzących mało aktywny, siedzący tryb życia. Rozbudowanie tkanki mięśniowej w kluczowych dla stabilności sylwetki miejscach pomaga pozbyć się bólu czy innych dolegliwości ze strony kręgosłupa.

Zabiegi medycyny estetycznej (wyszczuplanie, ujędrnianie, odmładzanie ciała) są obarczone szeregiem przeciwwskazań, które wskazuje się ze względu na bezpieczeństwo pacjenta. Niektóre z nich stanowią trwałą dyskwalifikację, inne są jedynie tymczasowe. W przypadku modelowania sylwetki metodą truSculpt Flex przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

  • ciąża,
  • arytmia,
  • rozrusznik serca,
  • choroby zakaźne i zapalne skóry w obszarze poddawanym terapii,
  • niewyrównana niewydolność układowa.

Zabieg z truSculpt Flex nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Podczas pierwszej wizyty przeprowadza się konsultację wstępną, której celem jest ustalenie obszaru zabiegowego oraz oczekiwanych rezultatów, a także wykluczenie przeciwwskazań.