UM Włocławek zaprasza na konferencję o deglomeracji i równoważeniu rozwoju
Już 27 listopada 2024 roku, w malowniczym Pałacu Bursztynowym, odbędzie się wyjątkowa konferencja poświęcona kluczowemu tematowi równoważenia rozwoju w Polsce. Wydarzenie to, zatytułowane „Deglomeracja jako narzędzie równoważenia rozwoju”, ma na celu zainicjowanie konstruktywnego dialogu dotyczącego przyszłości byłych miast wojewódzkich.

Cel konferencji: przywrócenie spójności społeczno-gospodarczej

W obliczu dynamicznych zmian zachodzących w polskiej gospodarce, konferencja ma na celu podjęcie dyskusji na temat deglomeracji, czyli procesu rozpraszania działalności gospodarczej oraz ludności z przeludnionych obszarów miejskich. Spotkanie ma zainspirować uczestników do poszukiwania rozwiązań, które przyczynią się do przywrócenia spójności społecznej i gospodarczej w kraju. Tematyka konferencji jest szczególnie istotna w kontekście wyzwań, jakie stają przed byłymi miastami wojewódzkimi, które odczuwają skutki centralizacji.

Prelegenci i organizatorzy: eksperci z Instytutu Sobieskiego

Konferencję poprowadzi redaktor Piotr Witwicki, autor książki „Znikająca Polska”, który posiada szeroką wiedzę na temat problemów rozwojowych w Polsce. Wydarzenie jest organizowane pod patronatem Instytutu Sobieskiego, polskiego think tanku, który od ponad dwóch dekad zajmuje się badaniami i analizami w obszarze gospodarki oraz rozwoju regionalnego. Udział ekspertów z takiego instytutu zapewnia wysoki poziom merytoryczny konferencji, co z pewnością przyciągnie uwagę wielu uczestników.

Harmonogram i kluczowe informacje

Konferencja rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa przez kilka godzin, w trakcie których przewidziano szereg paneli dyskusyjnych oraz sesji pytań i odpowiedzi. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko wysłuchać prelekcji, ale również aktywnie włączyć się w dyskusję na temat przyszłości rozwoju ich regionów. Wydarzenie to może stanowić ważny krok w kierunku wzmocnienia lokalnych społeczności i ich współpracy z instytucjami centralnymi, a także w kreowaniu polityki rozwoju, która uwzględnia potrzeby mieszkańców.


Wg inf z: UM Włocławek