Policjantki z zespołu profilaktyki spotkały się z kolejną grupą młodzieży szkolnej, aby przybliżyć kwestie związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełnione czyny karalne. Wyjaśniły za jakie zachowanie sąd może zastosować określone środki wobec nieletniego oraz przestrzegały przed zgubnym wpływem substancji psychoaktywnych.

Przedstawicielki włocławskiej policji, zajmujące się profilaktyką, regularnie odwiedzają placówki oświatowe, by rozmawiać z młodymi ludźmi o ich bezpieczeństwie i konsekwencjach łamania prawa. Tym razem spotkały się z uczniami Zespołu Szkół „Cogito”.

Policyjne profilaktyczki wyjaśniły młodzieży jakie zachowanie może być uznane za czyn karalny i co stanowi przejaw demoralizacji. Wskazały również konsekwencje wynikające z niewłaściwego zachowania i radziły jak należy postępować, aby nie popaść w konflikt z prawem.

Przedstawicielki włocławskiej Policji poruszyły także zagadnienia związane z hejtem w internecie i przypomniały, że w wirtualnej sieci nikt nie jest anonimowy. Uświadamiały młodzież, iż zamieszczanie obraźliwych zdjęć, czy filmów jest nie tylko krzywdzące i nieetyczne, ale może też skutkować konsekwencjami prawnymi.  

Spotkanie było też dobrą okazją do omówienia zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych i wskazania co może grozić za posiadanie narkotyków, czy też udzielanie ich innym osobom. 

  • Policjantki w klasie szkolnej podczas pogadanki z grupą młodzieży
  • Policjantki w klasie szkolnej podczas pogadanki z grupą młodzieży
  • Policjantki w klasie szkolnej podczas pogadanki z grupą młodzieży