Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Moda na DIY trwa w najlepsze. Jeżeli ktoś jeszcze nie zna tego skrótu, trzeba odesłać go do angielskiego zwrotu brzmiącego: do it yourself. Po przełożeniu na język polski oznacza on ni mniej ni więcej, jak zrób to sam. O co konkretnie chodzi w trendzie DIY? I jak można go wdrożyć do codziennego życia?

DIY - podstawowe informacje

Zamiast obcobrzmiącego hasła DIY, niektórzy wolą posługiwać się rodzimym terminem rękodzieła. Słowo to bardzo dobrze podsumowuje opisywane zjawisko, polegające na samodzielnym tworzeniu przedmiotów. Począwszy od mebli, przez różnego rodzaju dodatki, aż po odzież. Jako trend DIY jest związany z wieloma obszarami współczesnego życia. Wpisuje się w przemiany, zachodzące w postrzeganiu świata. Zrób to sam, jeżeli nie chcesz kupować kolejnych rzeczy i tym samym szkodzić środowisku. Zrób to sam, gdy zależy ci na ograniczeniu konsumpcjonizmu i zmniejszeniu wydatków. I w końcu zrób to sam, by otaczać się przedmiotami oryginalnymi. By stworzyć w domu czy w biurze unikatową atmosferę. Rękodzieło dostarcza mnóstwa satysfakcji, jest sposobem na realizowanie różnych pasji i wyróżnienie się na tle otoczenia. Błędem byłoby jednak zakładać, że DIY jest zarezerwowane dla indywidualistów czy ludzi o bogatej wyobraźni. Każdy może się zaangażować w taką działalność. Wystarczy, że zamiast wyrzucać stary przedmiot znajdzie się dla niego nowe zastosowanie.

Zrób to sam jako sposób na prostsze życie

Zwolennicy DIY podkreślają, jak bardzo trend ten odmienił ich życie. Zamiast trwać w błędnym kole piętrzących się wydatków, postanowi podejmować decyzje w sposób bardziej świadomy. W miejsce drogich kosmetyków pojawiają się spersonalizowane produkty, przeznaczone do pielęgnacji konkretnej cery. Z domów nie wyrzuca się starych mebli, wystarczy je odświeżyć, ewentualnie coś dodać, aby zyskały zupełnie nowy charakter. I posłużyły przez kolejne lata. Szeroką kategorią w ramach DIY są dodatki. Dotyczy to zarówno tych wykorzystywanych w aranżacjach, jak również uzupełniających stylizacje odzieżowe. Własnoręcznie wykonana biżuteria przeżywa teraz swoisty renesans. Nie brakuje osób, które noszą ją zdecydowanie chętniej niż tradycyjne złote czy srebrne błyskotki. W polskich domach pojawia się też więcej ciekawych ozdób. Takich jak samodzielnie wykonane ramki na zdjęcia, wazony czy obrusy. Efekty swoich wysiłków można podziwiać na co dzień i chwalić się nimi przed znajomymi przy większych okazjach. Nigdy nie wiadomo, kiedy dana rzecz wpadnie komuś w oko i zyska się tym samym ciekawe zlecenie. DIY daje ogromne możliwości na podreperowanie domowego budżetu. A nawet nową ścieżkę zawodową. Warto również podkreślić, że dostępnych jest wiele ciekawych materiałów do DIY, takich jak specjalne balony czy wstążki. Warto zatem poświęcić więcej czasu na poszukiwanie odpowiednich materiałów.

DIY to odpowiedź na bolączki współczesnego świata. Zaangażowane w ten trend osoby udowadniają, że człowiek XXI wieku może nieco zwolnić. I zająć się czymś innym niż bezmyślne kupowanie kolejnych gadżetów. Realizując kolejne projekty w ramach DIY, rozwija się kreatywność. Zdolność nieszablonowego myślenia przydaje się natomiast w wielu codziennych sytuacjach. Pomoże rozwiązać niejeden problem zawodowy, ułatwi mierzenie się z wyzwaniami życia rodzinnego.

Zrób to sam jako sposób na prostsze życie