Każdy pasjonat gotowania pragnie posiadać nowoczesną kuchnię z prawdziwego zdarzenia. Prawdą jest, że posiłki przygotowane w funkcjonalnej i lśniącej czystością kuchni smakują jeszcze bardziej wykwintnie. Jest to zasługa nie tylko doskonałych sprzętów AGD, ale również całej aranżacji naszej kuchni, która pozytywnie nastraja nas do działania.

Każdy posiada swój niepowtarzalny styl, również gdy przychodzi nam do zaprojektowania kuchni. To od nas zależy, w którym kierunku podążymy. Podłoga w płytkach czy w drewnianych panelach?Na ścianę szkło, drewno, a może sprawdzone płytki ceramiczne? Szkło na ścianę w kuchni zaczyna być coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, które wypiera tradycyjną płytki czy kafelki.

Szkło do kuchni w pełni praktycznym rozwiązaniem

Panele szklane do kuchni nie bez powodu stały się w pełni wymiarową alternatywą dla płytek ceramicznych. Ich struktura posiada wiele walorów, dzięki którym możemy cieszyć się elegancką i praktyczną przestrzenią kuchenną. Co sprawia, że szkło dekoracyjne do kuchni nie ulega uszkodzeniom? Jest to w dużej mierze zasługa tworzywa, które różni się od zwykłego kilkoma istotnymi szczegółami. Mowa tutaj o szkle hartowanym, które z powodzeniem może być umieszczone nawet w tak newralgicznym miejscu jakim jest ściana między wiszącymi szafkami kuchennymi a kuchenką gazową bądź elektryczną. Szkło dekoracyjne nie rozpada się, nie pęka, nie ubija, nawet w przypadku, gdy narażone jest na nieustające działanie wilgoci czy wysokiej temperatury. Trudne plamy z tłuszczy lub produktów barwiących nie stanowią żadnego problemu. Posiadacze tradycyjnych płytek ceramicznych wiedzą z czym się wiąże czyszczenie fug pomiędzy płytkami. Zabrudzenia są nierzadko wręcz niemożliwe do wyeliminowania. Kupując nowoczesne szkło hartowane do kuchni rezygnujemy z czasochłonnego czyszczenia fug, które w końcowym rozrachunku nie przynosiło oczekiwanych efektów.

Szkło na ścianę zamiast płytek

Montaż płytek szklanych do kuchni

Sam wybór szkła dekoracyjnego do kuchni nie jest czynnością skomplikowaną, podobnie jak ma to miejsce w przypadku przymocowywania szyby do powierzchni ściany. Jednak musimy być pewni naszych umiejętności, ponieważ trzęsące się ręce mogą być przyczyną katastrofy. Nawet najlepsze szkło na ścianę w kuchni może nie wytrzymać upadku z dość dużej wysokości, dlatego upewnijmy się, że podołamy temu zadaniu. Jeśli nie chcemy ryzykować, możemy pokusić się w wykupienie usługi montażowej w firmie, w której dokonaliśmy zakupu panelu szklanego do kuchni.

Sposoby montażu szkła dekoracyjnego do kuchni

Jeśli obstajemy przy samodzielnym mocowaniu szyby kuchennej, warto dokładnie zorientować się w sposobach jej instalacji. Ciekawym rozwiązaniem jest montaż na specjalnie zaprojektowanych i stabilnych szynach, które trzymają panel w ryzach. Cały proces polega na przymocowaniu jednej szyby do powierzchni blatu kuchennego, drugiej do płaszczyzny ściany w sposób równoległy. Ostatnim etapem jest wsunięcie szyby w powstałą ramę, co daje możliwość szybkiego demontażu szyby w razie remontu bądź naprawy instalacji elektrycznej.

Kolejnym ciekawym sposobem jest montaż na klej bezbarwny. Wiąże się to jednak z przytwierdzeniem szyby w sposób stały, której demontaż bez uszkadzania tafli szkła jest niemożliwy. Przyklejając szybę do powierzchni ściany musimy również pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości między blatem a szklanym panelem kuchennym. Ten zabieg chroni meble kuchenne przed uszkodzeniem wskutek naturalnego osadzania się szyby.