Z roku na rok, na naszych drogach pojawia się coraz więcej samochodów typu SUV. Są to pojazdy użytkowo-sportowe. Mając na uwadze, że jest to rodzaj pojazdu terenowego, może sprawiać wrażenie, że do miasta się on nie nada. Jak się okazuje, pozory te okazują się być bardzo mylne, a w związku z ich rosnącą modą w naszym kraju, dementuje w pełni tę tezę. Mając na uwadze typowo miejskie warunki drogowe, jakie można wyłonić największe zalety takiego samochodu?

Mercedes GLC Coupe – jakie zalety ma ten miejski SUV?

Charakter iście rodzinny

Dostępny w ofercie firmy Arval Mercedes GLC Coupe i wszystkie inne SUV-y, stanowią obecnie świetną alternatywę, dla popularnych samochodów kombi. Tego typu pojazdy rodzinne, z założenia mają dawać sporo przestrzeni dla wszystkich podróżujących, wraz z dużą pojemnością bagażową. Jeżeli chodzi o te aspekty – SUV-y wygrywają zdecydowanie na każdym polu. Tego typu auto umożliwia zarówno bezpiecznie i wygodnie odwozić dziecko do szkoły, jeździć na zakupy, jak i bez większych problemów udać się na weekend poza miasto.

Jeżeli chodzi o miejsce na bagaże, auto to nie ma sobie równych. Pojemność bagażnika w Mercedesie GLC SUV, to od 550l do 1600l. Jako spora zaleta, jawi się możliwość konfiguracji przestrzeni dla bagaży i pasażerów. Tylne fotele mogą być w prosty sposób dostosowywane do naszych potrzeb.

Bezpieczeństwo, bez względu na warunki drogowe

Ciężko nie zgodzić się z faktem, że większość stawia na SUV-y w związku z gwarancją bezpieczeństwa. Blisko dwutonowe auto, zawsze będzie wzbudzać swojego rodzaju respekt na drodze, a dodatkowo kierowca będzie mógł poczuć się w nim pewniej. Ponadto, dzięki coraz to nowszym elektronicznym systemom, poziom naszego bezpieczeństwa staje się jeszcze wyższy.

Jeżeli chodzi o wspomnianego Mercedesa GLC cena nie jest strasznie wysoka, a oprócz klasycznych poduszek powietrznych, posiada on też specjalny system kontroli toru jazdy. Znajdziemy w nim też system, który rozpoznaje znaki drogowe, asystenta martwego pola, pilota kontrolującego odstępy między pojazdami oraz wszelkie układy, które mają wspierać proces hamowania.

Niezwykle wytrzymałe zawieszenie

Niestety, mimo całkiem prężnego rozwoju infrastruktury drogowej w naszym kraju, nadal znajdzie się sporo miejsc, gdzie konieczne jest posiadanie terenowego samochodu. Mnóstwo starych dróg z „kocimi łbami”, wysokie krawężniki, ziemne dojazdy, pełno dziur – stanowią dla nas już swojego rodzaju codzienność.

Kiedy dojdzie do kontaktu z bardzo wysokim krawężnikiem lub wyrwą w asfalcie, w przypadku małego auta może zakończyć się to bardzo źle. SUV-y poradzą sobie z takimi przeszkodami bez najmniejszego problemu.

Miejsku SUV – sportowy charakter

Większości, SUV może kojarzyć się raczej z osobami spokojnymi, które jedyne czego oczekują od jazdy, to bardzo wysoki komfort podróży. Jednak nie jest to do końca trafne przekonanie.

Co ciekawe, samochód tego typu, przypadnie do gustu nie tylko starszym kierowcom, ale też tym młodszym, którzy pragną, aby ich auto miało sportowy wygląd i zadowalające osiągi. Jednym z przykładów takiego pojazdu, będzie właśnie Mercedes GLC Coupe. Jest to spory, miejski samochód, którego linia jest nieco obniżona oraz zaokrąglona. Dzięki temu zabiegowi, sprawia wrażenie bardzo dynamicznego, natomiast nie traci na przestrzeni wewnątrz. Chcąc sprawić sobie Mercedesa GLC Coupe leasing może być świetnym rozwiązaniem. Warto poszukać ciekawych ofert zawierających taką możliwość oraz skorzystać z kalkulatora leasingowego, aby znaleźć jak najbardziej korzystną ofertę.