Biura wirtualne cieszą się coraz większą popularnością. Pierwsze tego typu biura powstały w Stanach Zjednoczonych już kilkadziesiąt lat temu. Dla kogo wirtualne biura są najlepszym rozwiązaniem? Kto powinien z nich korzystać?

Biuro wirtualne – czym ono jest

Nazwa „biuro wirtualne” może być nieco myląca. Może bowiem sugerować, że jest to biuro, które w rzeczywistości w ogóle nie istnieje. Tymczasem, biuro wirtualne istnieje fizycznie i najczęściej mieści się w wysokiej klasy biurowcu lub w kamiennicy w doskonałej lokalizacji, w centrum miasta. Bardzo wielu chętnych decyduje się na biuro wirtualne w samym centrum Warszawy, Poznania, Gdańska, czy Krakowa. Przedsiębiorca może zarejestrować swoją działalność pod adresem biura wirtualnego. Jednak, to nie wszystkie jego zalety…

Zalety biura wirtualnego

Biuro wirtualne gwarantuje wiele zalet i korzyści. Przede wszystkim, przedsiębiorca, który nie potrzebuje biura, może zarejestrować działalność pod adresem wirtualnym. To z kolei sprawia, że adres ten pojawia się na wszystkich dokumentach. Można także umieścić adres na wszelkich materiałach reklamowych, a więc na wizytówkach, plakatach, bilbordach, a także na różnorodnych gadżetach rozdawanych lub wysyłanych klientom. Jest to wygodne, ale wartość ma przede wszystkim prestiżowy adres. Dzięki niemu firma natychmiast zyskuje w oczach klienta – dobra, prestiżowa lokalizacja świadczy bowiem o tym, że mamy do czynienia z dobra i rzetelną firmą – tak bardzo często myślą klienci.

Kolejna zaleta biura wirtualnego to możliwość korzystania z biura w dowolnym momencie. Wystarcz zadzwonić i poinformować, kiedy biuro będzie potrzebne. Zazwyczaj, dobre firmy oferujące wynajem biur wirtualnych, zapewniają doskonałe wyposażenie biura, możliwość korzystania ze sprzętów, a także z obsługi. Klient zaproszony do takiego biura na pewno będzie czuł si bardzo dobrze.

Biuro wirtualne –  rozwiązanie, które warto rozważyć!

Biura wirtualne zatrudniają wykwalifikowany personel, zwłaszcza recepcyjny. Dzięki temu, odbierana jest poczta, a na życzenie klienta, jest ona przesyłana na wskazany adres pocztowy lub e-mailowy. Osoba decydująca się na biuro wirtualne, nie musi zatem w ogóle zjawiać się pod adresem firmy.

Przedsiębiorca może wykupić różne pakiety – przynajmniej najlepsze firmy oferują taką możliwość. Pakiety te zawierają szereg korzyści. Jedną z nich, jest możliwość konsultacji ze specjalistami różnych branż, np. prawnikiem, specjalistą IT lub księgowym. W razie problemów w swojej firmie, może skorzystać z pomocy i na pewno dostanie fachowe doradztwo.

Dlaczego nie rejestrować firmy w domu?

Oczywiście firmę można zarejestrować pod adresem domowym i wielu przedsiębiorców prowadzących jednoosobowa działalność gospodarcza tak właśnie robi. Jednakże, bardzo wiele osób unika tego. Dlaczego? Z wielu powodów. Pierwszym i najważniejszym jest niechęć do mieszania spraw prywatnych z zawodowymi. Po drugie, przedsiębiorcy nie chcą, aby poczta firmowa, przychodziła pod adres prywatny. Jeszcze innym problemem są klienci. Dla nikogo nie jest komfortową sytuacją, kiedy w domu pojawiają się obce osoby: ani dla samego biznesmena, który musi każdemu klientowi pokazywać, co ma w domu, ani jego rodzinie, która nie może czuć się swobodnie, ani samemu klientowi, który również wolałby spotkania w biurze, na neutralnym gruncie. Decydując się na wirtualne biuro, przedsiębiorca może wynająć, kiedy chce buro na godziny i tam zaprosić klienta, jeżeli jest to konieczne. Oczywiście poczta trafia pod adres wirtualnego biura, a więc tam, gdzie firma jest zarejestrowana.

Biura wirtualne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Działają w wielu największych miastach Polski, a coraz częściej można zetknąć się z nimi nawet w miastach nieco mniejszych. Są wygodne i zapewniają optymalizację kosztów. Jednak przede wszystkim są doskonałym posunięciem marketingowym.