CK Włocławek: Deser z kulturą chilijską
1 marca 2019 r.**** o godz. 18.00**** Klub Stara Remiza” CK Browar B.” zaprasza na Deser z kulturą chilijską.
W 2017 roku Chile i cała Ameryka Łacińska świętowała 100 lecie narodzin Violety Parra ikony kultury chilijskiej.
Dzięki jej piosenkom (ponad 3000) i innym dziełom Violeta Parra zdobyła uznanie sztuki narodowej i otworzył wrota dla nowej chilijskiej piosenki. Uratowała zapomnianą tradycyjną kulturę, podróżując przez Chile z północy na południe. Tradycyjne opowieści czy pieśni przemieniła, tworząc muzyczne arcydzieła, by potem przekazać je kraju i światu.
Niezwykłe bogactwo muzyki chilijskiej przybliży nam wokalistka Magdalena Lechowska Polka o latynoskiej duszy! Magdalena urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Magdalena jest laureatką konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty podczas Grechuta Festival 2011 oraz laureatką Złotego Liścia w ramach XV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro!
W swojej twórczości Magdalena zawsze próbuje łączyć dwa odległe światy latynoamerykański i polski! Jej pierwsza płyta Raíces, jest powrotem do korzeni, rdzennych brzmień i rytmów gorącej Hiszpanii oraz egzotycznej Ameryki Łacińskiej. Trochę na przekór wszechobecnej tendencji do fuzji w muzyce, płyta ukazuje w tradycyjnej formie bogactwo folkloru świata hiszpańskojęzycznego.
Wraz z Magdaleną wystąpią wyjątkowi muzycy:
Patryk Zakrzewski instrumenty perkusyjne
Obecnie w Polsce Magdalena Lechowska jest jedyną wokalistką wykonującą repertuar chilijski.
Jej propozycja jest o tyle ciekawa, że zaprezentuje repertuar chilijski w wersji oryginalnej ale poprzedzając go wersją po polsku!
Bilety: 20 zł do nabycia w Klubie Stara Remiza” i na biletyna.pl
Miejsce: Klub Stara Remiza”, ul. Żabia 8
Centrum Kultury Browar B.”, ckbrowarb.pl/, ckbrowarb.pl/deser-z-kultura-chilijska/
Autor: krystian