Włocławek buduje przyszłość: Prezydent i zastępczyni o planach rozwoju miasta
Wizja przyszłości Włocławka nabiera kształtów. Prezydent miasta wraz z zastępczynią ujawnili ambitne plany na najbliższe lata, obiecując znaczące zmiany infrastrukturalne, inwestycje w zielone przestrzenie oraz rozwój projektów społecznych.
  1. Omówienie kontynuacji polityki mieszkaniowej i inwestycji infrastrukturalnych.
  2. Plan rozwoju miejsc rekreacji oraz centrów integracji społecznej.
  3. Zwiększenie zieleni miejskiej przez stworzenie nowych parków i zielonych korytarzy.
  4. Realizacja projektów rewitalizacyjnych oraz zapowiedź nowych placówek kulturalno-naukowych.
  5. Przedstawienie priorytetów w sferze projektów społecznych, w tym rozbudowa spółdzielni socjalnych.

Włocławek stale się rozwija, a najnowsze plany ujawnione przez samorząd wskazują na to, że miasto nie zamierza zwalniać tempa. Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce 20 lutego 2024 roku, prezydent Marek Wojtkowski wraz z zastępczynią Domicelą Kopaczewską zaprezentowali strategię, która obejmuje szereg ambitnych projektów mających na celu nie tylko ulepszenie infrastruktury, ale również podniesienie jakości życia mieszkańców.

"Potrzebujemy miejsc, gdzie mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas" - podkreślił prezydent Wojtkowski, zapowiadając inicjatywy takie jak budowa trasy Toruńska-Promienna, nowej kładki pieszo-rowerowej oraz projektowanie nadwiślańskich bulwarów. Wszystko to w konwergencji z planami na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej pod większe tereny rekreacyjne.

Ambicje włocławskiego samorządu sięgają również dalej, do zmiany oblicza miasta poprzez rewitalizację i inwestycje w zielone przestrzenie. Projektowany park Grzywno oraz przedłużenie zielonych korytarzy, to tylko fragmenty większego planu, który ma na celu nie tylko ozdobić miasto, ale przede wszystkim stworzyć miejsca przyjazne mieszkańcom i przyjazne środowisku.

Projekty społeczne również nie zostały pominięte. Z planów wynika, że Włocławek stawia na rozwój spółdzielni socjalnych, programów rodzicielstwa zastępczego oraz budowy centrum geriatrii 70+, wskazując na zorientowanie samorządu na potrzeby wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek czy status społeczny.

Modernizacja i rozwój Włocławka wydają się być na dobrej drodze. Planowane inwestycje oraz projekty społeczne, zielona infrastruktura i nowe miejsca rekreacji kreślą obraz miasta, które chce być nowoczesne, ale jednocześnie bliskie naturze i swoim mieszkańcom. Z zapowiedzi samorządu wynika, że przyszłość Włocławka to nie tylko nowe budynki i infrastruktura, ale również przestrzeń, w której każdy znajdzie coś dla siebie.


Urząd Miasta we Włocławku