Przez cztery dni świątecznego weekendu włocławscy policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy i 25 kolizji. W jednym przypadku kierowca stracili prawo jazdy na 3 miesiące za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym. Zatrzymaliśmy także 8 kierujących pod wpływem alkoholu, w tym 4 rowerzystów.

W czasie świątecznego weekendu włocławscy policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących, którzy „zbyt mocno naciskali na pedał gazu”, czy też prowadzili auta będąc na tzw. podwójnym gazie. W trakcie przeprowadzanych kontroli  mundurowi ujawnili 240 wykroczeń drogowych, z których 94 dotyczyło zbyt szybkiej jazdy.

W jednym przypadku, oprócz mandatu w wysokości 1 500 złotych i 10 punktów karnych, 20-letnia kierująca utraciła na 3 miesiące prawo jazdy, gdyż poruszała się oplem w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h na „pięćdziesiątce”. Do kontroli doszło w sobotę (16.04.2022) w miejscowości Dobra Wola (gm. Włocławek) na drodze powiatowej.

W czasie świątecznego weekendu odnotowaliśmy 1 wypadek i 25 kolizji. Do wypadku doszło w piątek (15.04.2022) na ulicy Świętego Antoniego we Włocławku. Po godzinie 8 zostaliśmy powiadomieni o potrąceniu na przejściu dla pieszych kobiety. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 88-letni kierujący oplem po wykonaniu manewru skrętu w ulicę Świętego Antoniego nie ustąpił pierwszeństwa pieszej będącej na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia 26-latka trafiła do szpitala. Obrażenia kobiety okazały się powyżej dni 7 i w sprawie wypadku prowadzone jest postępowanie przez włocławskich policjantów. Sprawdzona trzeźwość uczestników wykazała, że byli oni trzeźwi.    

Niestety pomimo wielokrotnych apeli policjanci podczas przeprowadzonych kontroli stanu trzeźwości ujawnili 4 kierujących pojazdami mechanicznymi i 4 rowerzystów, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 61-letni kierowca motoroweru, u którego badanie trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Do zatrzymania doszło w piątek (15.04.2022) po godzinie 15 na ulicy Parkowej w Wieńcu (gm. Brześć Kujawski). Dodatkowo kierujący jednośladem został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zdarzenia drogowego, gdyż podczas zjeżdżania na posesję doprowadził on do wywrócenia się motoroweru.

W jednym przypadku oprócz odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości kierowca został ukarany mandatami karnymi za przekroczenie prędkości i niestosowanie się do sygnałów dawanych przez policjanta. Do zdarzenia doszło w piątek (15.04.2022) po godzinie 19, gdzie policjanci ruchu drogowego przy ulicy Toruńskiej zmierzyli prędkość dostawczego renault. Urządzenie pomiarowe wykazało przekroczenie prędkości o 33 km/h na pięćdziesiątce. Funkcjonariusz wydał polecenia zatrzymania się kierowcy, jednak ten zignorował je i kontynuował swoją jazdę w kierunku Torunia. Policjanci natychmiast podjęli pościg radiowozem, a kiedy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, kierowca zastosował się do nich i zjechał na parking. Tam próbował uciec pieszo, jednak po chwili był już w rękach mundurowych. Powodem takiego zachowania 28-latka była chęć uniknięcia odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało u mieszkańca woj. pomorskiego prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości i zignorowaniem wydawanych przez policjanta poleceń do zatrzymania został on ukarany manatami karnymi na łączną kwotę 3 300 złotych.       

Wszyscy, którzy prowadzili swoje pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości będą się tłumaczyć przed sądem, do którego policjanci prześlą materiały. Za tak negatywne zachowanie na drodze może im teraz grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Natomiast pijani rowerzyści ukarani zostali wysokimi mandatami karnymi.  

 

  • Policjant podczas czynności na drodze
  • Policjant podczas czynności na drodze
  • Policjant podczas czynności na drodze