Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Do 12 października 2021 r. włącznie czekamy na zgłoszenia w konkursie na projekt i wykonanie muralu związanego z historią Włocławka. Wielkoformatowe malowidło ścienne związane z historią Włocławka, graficznie nawiązujące do dawnych etykiet, reklam lub fotografii z XIX i XX wieku, kolorystycznie nawiązujące do zabudowy Dzielnicy Starego Miasta we Włocławku powstanie na ścianie bocznej budynku mieszkalnego przy ul. Cyganka 9. 

Warto przypomnieć, że w 2020 roku w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028, wielkoformatowe malowidło ścienne pojawiło się na ścianie budynku mieszkalnego przy ul. Wojska Polskiego 3. Rok wcześniej, mural pojawił się na ścianie budynku przy ul. Żabia 14/16

Wszystkie zgłoszone prace zostaną ocenione pod kątem walorów artystycznych i zgodności z tematyką konkursu przez Komisję Konkursową złożoną z pracowników Urzędu Miasta Włocławek, w tym m.in. Architekta Miejskiego, Plastyka Miejskiego, przedstawicieli Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej i Wydziału Rewitalizacji oraz przedstawicieli Galerii Sztuki Współczesnej i środowiska artystycznego.

Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 22 października 2021 r. Na wykonanie muralu laureat będzie miał czas do 30 listopada 2021 r. 

Szczegóły konkursu, w tym dokumenty do pobrania: rewitalizacja.wloclawek.eu